Hlavní navigace

Co dělat, když na zasněžené silnici nevidíte dopravní značení?

Sdílet

Jedete například ráno autem do práce, ale cesta je zasněžená. Nevidíte ani dopravní značky, ani dopravní značení přímo na vozovce. I přesto, pokud například přejedete plnou čáru, i když byla zasněžená a nebyla vidět, dopustili jste se přestupku. Informovala o tom společnost ÚAMK.

Pokud si nejste jisti, jestli je v daném úseku přerušovaná či plná čára, chovejte se, jako by na silnici byla čára plná. Orientovat se můžete i podle svislých značek, které toto dopravní značení doprovázejí.

Nápovědou může být i specifický tvar některých značek, jako „stůj, dej přednost v jízdě“. Tu díky specifickému tvaru poznáte i pod sněhem.

Jestliže přeci jen dojde k nehodě v důsledku nečitelného značení, je na místě situaci zadokumentovat a vše vyfotit, hlavně kvůli dalšímu jednání s policií či pojišťovnou.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 2. 2017 17:29

  VM (neregistrovaný) 89.190.54.---

  Pokud značka není pod sněhem vidět, ani nelze předpokládat, že o ní řidič věděl, jak má být proboha splněno zavinění přestupku?

 • 9. 2. 2017 19:13

  Ramesse II. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To nic, to je jen blábol - zrovna nedávno byla reportáž na toto téma v nějakém motoristickém pořadu a diskutovalo se o tom s policií. Pokud dopravní značka není vidět (je za stromem, je zasněžená), tak se samozřejmě nelze dopustit přestupku tím, že ji řidič nerespektuje. Výjimkou jsou značky se specifickým a jedinečným staverm (Dej přednost v jístě a Stůj, dej přednost v jízdě - to že mají tento tvar je úmyslné s ohledem na jejich důležitost). U nečitelného vodorovného značení je samozřejmě třeba sledovat značení svislé, pokud dani to není čitelné, nelze spáchat přestupek.

 • 18. 1. 2019 10:34

  stanislavrottner (neregistrovaný) 193.86.204.---

  Dobrý den
  tu http://www.dopravniznaceni.com/zasnezene-dopravni-znaceni-budete-potrestani-kdyz-na-dopravni-znacku-neni-videt jsem narazil na clanek resixci tuto problematiku
  tak by se snad nekomu mohlo hodit

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).