Hlavní navigace

Co byste měli vědět, než vyrazíte na dovolenou do Chorvatska?

Sdílet

Pokud plánujete jet po vlastní ose do Chorvatka, nezapomeňte, že v případě nehody můžete zavolat na linku 112, což je evropské číslo tísňového volání. Podle průzkumu pojišťovny Generali o této možnosti ví dvě třetiny dotázaných řidičů.

(Naopak třetina by volala linku 911, která ale funguje jen na severoamerickém kontinentu a Čechům se do povědomí vryla hlavně při sledování televize.)

S sebou na cestu samozřejmě nezapomeňte svůj občanský a řidičský průkaz, technický průkaz a doklad o pojištění vozidla. Pokud cestujete i s domácím mazlíčkem, nezapomeňte i na mezinárodní očkovací průkaz. A ačkoli není na cesty nijak povinný, mohl by se vám hodit i evropský formulář záznamu o nehodě.

Až vjedete na tamní dálnice, pamatujte na to, že nejvyšší povolená rychlost je zde také 130 km/h. Ve voze byste také měli mít k dispozici reflexní vesty. Na rozdíl od České republiky by měla být jedna pro každého pasažéra. A místo jednoho trojúhelníku, který se umisťuje na vozovku v případě poruchy, zde musíte vozit rovnou dva.

Děti do 5 let také musí po Chorvatsku cestovat v autosedačce. Na předním sedadle pak nesmí sedět dítě mladší 12 let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).