Hlavní navigace

ČNB se nedaří zvýšit inflaci, přijde další oslabení koruny?

Sdílet

David Sillmen 10. 6. 2014

Navzdory očekáváním se inflace v České republice drží nízko, v květnu meziročně dosáhla na hodnotu 0,4 %. To je nejvíc za celý rok, ovšem ČNB už očekávala 0,6 %. Stále se tak nedaří plnit prognózu.

Česká národní banka přitom již několikrát deklarovala, že chce inflaci držet v blízkosti dvou procent, což je její dlouhodobý cíl. 

S největší pravděpodobností tak dojde k tomu, že režim devizových intervencí bude trvat déle, než se očekávalo, možná i většinu příštího roku. Další oslabení koruny, například na 28 Kč za Euro, je pak spíše krajní možností, kterou analytici zatím příliš nepřipouštějí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 6. 2014 13:17

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Takže hurá do Spořky vybrat stovky tisíc a pak hurá do směnárny, dokud tomá alespoň nějakou hodnotu. Zajímalo by mě, co si teď myslí ti chudáci, co koupili dluhopisy? Ti už je mohou rovnou vyhodit.

 • 10. 6. 2014 17:25

  Kokot (neregistrovaný) 217.155.30.---

  Jestli znovu znehodnoti korunu, tak svolavam prazskou defenestraci a vsechny singerovce vyhodime za koule z okna nejvyssiho patra budovy CNB

 • 13. 6. 2014 1:16

  ldx (neregistrovaný) 2001:4c28:194:----:----:----:----:----

  No a za co to chcete směnit, když se všechny CB předhánějí v oslabování měny aby podpořili ekonomiku ??? Momentálně probíhají závody proti deflaci a kdo víc oslabí, ten vyhraje. Jediná smysluplná investice je do entit, nezávislých na CB a politicích, nejlépe těch, které se v čase zhodnocují.... Eurodolar, Yuan ani spotřební zboží včetně aut nebo elektroniky to zcela určitě nebude.

  Apropos dluhopis to je investiční jistota - na rozdíl od té vaší směnárny, která je tak akorát dobtá pro ty (vyplašené) ovce...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).