Spočítejte si...

Zavřít

ČNB se nedaří zvýšit inflaci, přijde další oslabení koruny?

Navzdory očekáváním se inflace v České republice drží nízko, v květnu meziročně dosáhla na hodnotu 0,4 %. To je nejvíc za celý rok, ovšem ČNB už očekávala 0,6 %. Stále se tak nedaří plnit prognózu.

Česká národní banka přitom již několikrát deklarovala, že chce inflaci držet v blízkosti dvou procent, což je její dlouhodobý cíl. 

S největší pravděpodobností tak dojde k tomu, že režim devizových intervencí bude trvat déle, než se očekávalo, možná i většinu příštího roku. Další oslabení koruny, například na 28 Kč za Euro, je pak spíše krajní možností, kterou analytici zatím příliš nepřipouštějí.

Své odbory budou možná mít i živnostníci Cena plynu na burzách padá, obchodníci mohou zlevnit        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
10. 6. 2014 13:17 Nový

No...

celé vlákno

Takže hurá do Spořky vybrat stovky tisíc a pak hurá do směnárny, dokud tomá alespoň nějakou hodnotu. Zajímalo by mě, co si teď myslí ti chudáci, co koupili dluhopisy? Ti už je mohou rovnou vyhodit.

Kokot
Kokot (neregistrovaný) 217.155.30.---
10. 6. 2014 17:25 Nový

Re: No...

celé vlákno

Jestli znovu znehodnoti korunu, tak svolavam prazskou defenestraci a vsechny singerovce vyhodime za koule z okna nejvyssiho patra budovy CNB

Tom
Tom (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
11. 6. 2014 8:47 Nový

Re: No...

celé vlákno

žádný čecháček ti na defenestraci nepřijde

ldx
ldx (neregistrovaný) 2001:4c28:194:----:----:----:----:----
13. 6. 2014 1:16 Nový

Výborně. Hurá ovce, běžte se napást...

celé vlákno

No a za co to chcete směnit, když se všechny CB předhánějí v oslabování měny aby podpořili ekonomiku ??? Momentálně probíhají závody proti deflaci a kdo víc oslabí, ten vyhraje. Jediná smysluplná investice je do entit, nezávislých na CB a politicích, nejlépe těch, které se v čase zhodnocují.... Eurodolar, Yuan ani spotřební zboží včetně aut nebo elektroniky to zcela určitě nebude.

Apropos dluhopis to je investiční jistota - na rozdíl od té vaší směnárny, která je tak akorát dobtá pro ty (vyplašené) ovce...