Hlavní navigace

ČNB: Finančních poradců je moc, zdražíme jim registraci

Sdílet

Poplatek za registraci finančního poradce zvýšila Česká národní banka (ČNB) na pětinásobek. Nyní tedy uchazeči zaplatí místo dvou tisíc rovnou deset. Informaci přinesl server Aktuálně.cz.

Ačkoli se registrace týká pouze nových poradců, centrální banka plánuje prosadit povinnou registraci pro všechny. I stávající finanční poradci by se tedy měli postupně přeregistrovat.

Důvodem je podle serveru Aktuálně.cz příliš vysoký počet poradců. Registrovaných poradců je dnes více než 100 000. V praxi jich je ale aktivních maximálně několik desítek tisíc. Registrace by tak měla vyselektovat již neaktivní poradce a zároveň naplnit pokladnu centrální banky.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 7. 2011 17:54

  Lempl (neregistrovaný) ---.vodafone.cz

  Jedna věc je něco zpolatnit a druhá, aby ti lidé opravdu něco uměli.Kvalita je strašná, povětšinou stroj na peníze a kvalita zajištění je tragická či lidé platí něco co nepotřebují.Je to hrůza....

 • 4. 7. 2011 19:33

  VasiPoradci.cz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Určitě dobrá cesta, jak regulovat počet nováčků, kteří dělají tak špatné jméno tomuto oboru.

 • 4. 7. 2011 22:40

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  Vedle jak ta jedle... Ti "poradci" jsou totiž v řadě případů pracovníci švarcsystému, a onen poplatek jim proplácí mateřská pojišťovna... Takže tenhle ubohoučký krok ČNB bude znamenat leda tak zdražení pojistného, rozhodně ne zvýšení kvality poradců.

 • 6. 7. 2011 8:35

  kamil (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  na ty jejich výkony by stačila čtvrtina

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).