ČNB: Finančních poradců je moc, zdražíme jim registraci

Poplatek za registraci finančního poradce zvýšila Česká národní banka (ČNB) na pětinásobek. Nyní tedy uchazeči zaplatí místo dvou tisíc rovnou deset. Informaci přinesl server Aktuálně.cz.

Ačkoli se registrace týká pouze nových poradců, centrální banka plánuje prosadit povinnou registraci pro všechny. I stávající finanční poradci by se tedy měli postupně přeregistrovat.

Důvodem je podle serveru Aktuálně.cz příliš vysoký počet poradců. Registrovaných poradců je dnes více než 100 000. V praxi jich je ale aktivních maximálně několik desítek tisíc. Registrace by tak měla vyselektovat již neaktivní poradce a zároveň naplnit pokladnu centrální banky.

Německá Allianz přispěje na záchranu Řecka 300 miliony eur Plat se sníží i Finančnímu arbitrovi. Ten uvažuje, že z funkce odejde        
Lempl
Lempl (neregistrovaný) ---.vodafone.cz
4. 7. 2011 17:54 Nový

Re: ČNB: Finančních poradců je moc, zdražíme jim registraci

Jedna věc je něco zpolatnit a druhá, aby ti lidé opravdu něco uměli.Kvalita je strašná, povětšinou stroj na peníze a kvalita zajištění je tragická či lidé platí něco co nepotřebují.Je to hrůza....

VasiPoradci.cz
VasiPoradci.cz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 7. 2011 19:33 Nový

Re: ČNB: Finančních poradců je moc, zdražíme jim registraci

celé vlákno

Určitě dobrá cesta, jak regulovat počet nováčků, kteří dělají tak špatné jméno tomuto oboru.

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz
4. 7. 2011 22:40 Nový

Re: ČNB: Finančních poradců je moc, zdražíme jim registraci

celé vlákno

Vedle jak ta jedle... Ti "poradci" jsou totiž v řadě případů pracovníci švarcsystému, a onen poplatek jim proplácí mateřská pojišťovna... Takže tenhle ubohoučký krok ČNB bude znamenat leda tak zdražení pojistného, rozhodně ne zvýšení kvality poradců.

kamil
kamil (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 7. 2011 8:35 Nový

poslanců a senátorů je taky moc

na ty jejich výkony by stačila čtvrtina