Hlavní navigace

Cestujete na dovolenou letadlem? Zjistěte si, jestli se nemusíte odbavit jen on-line

Sdílet

Doba dovolených je v plném proudu a řada Čechů se na svou dovolenou chystá využít leteckou dopravu. V rámci ní ale přibývá případů, kdy si Češi neví rady s odbavením zavazadla. Většina je totiž zvyklá na odbavení až na letišti. To ale může být někdy zpoplatněno a v některých případech mohou být dokonce přepážky klasického odbavení zcela zavřeny.

Cestující, kteří nechávají odbavení až na letiště, se zbytečně vystavují nepříjemným situacím. Mnohdy až u přepážky zjistí, že je klasické odbavení zpoplatněno a to až ve výši ceny letenky. V případě, že je přepážka uzavřená, nezbývá než vystát dlouhou frontu u samoodbavovacího kiosku. Pokud si cestující neudělá před odletem dostatečnou časovou rezervu, může dojít i ke zmeškání letu, říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Zjistěte si proto předem, jestli není součástí vaší letenky i povinnost odbavit se on-line. Pokud cestujete jen s kabinovým zavazadlem, stačí si pak vytisknout palubní vstupenku, případne si ji nahrát do smartphonu či tabletu. Na letišti pak můžete zamířit rovnou ke gatu. V případě, že cestujete s odbaveným zavazadlem, je nutné jej předat k přepravě na přepážce tzv. Drop-Off.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).