Hlavní navigace

Cestovní pojištění na zimu letos můžete pořídit i o třetinu levněji

Sdílet

Gabriela Hájková 13. 12. 2012

Základní cestovní pojištění pro týdenní lyžařský zájezd do rakouských Alp získá jednotlivec oproti loňsku o 28 % levněji. Vyplývá to s modelových kalkulací a statistik webu ČeskéPojištění.cz. 

Podle srovnávacího portálu jsou nižší ceny důsledkem vstupu nových pojišťoven na trh a větším počtem akčních nabídek pro zimní dovolené.

Cestovní pojištění zahrnující zimní sporty může jednotlivec získat na týden od 60 Kč. V této ceně bude jsou zahrnuty asistenční služby a krytí léčebných výloh. Oproti loňsku podle srovnávače ušetří za stejnou pojistku 28 %. Pokud by hodlal provozovat i sporty, které pojišťovny považují za rizikové, cestovní pojistka by ho vyšla na 161 Kč. Za takové cestovní pojištění ale stále v meziročním porovnání cen portálu ČeskéPojištění.cz ušetří 11,5 %, uvádí zpráva serveru. 

Pokud u nás loni pro cestovní pojištění rizikových sportů vycházela ze všech pojišťoven nejlevněji Generali pojišťovna se 182 Kč, letos je při stejné ceně v pomyslném žebříku až na 3. místě. Dostala se před ni jak Union pojišťovna s cenou 161 Kč, tak i Slavia pojišťovna se 165 Kč, řekl Pavel Ronovský, ředitel serveru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).