Hlavní navigace

Provident má nového "generála". Povede ho Brit, který Česko dobře zná

Sdílet

Jiří Hovorka 17. 9. 2018

Novým generálním ředitelem společnosti Provident Financial v České republice se stal David Parkinson, který působí v mateřské společnosti IPF jako regionální ředitel odpovědný za Region severní Evropa (Česká republika, Polsko). Tuto regionální pozici bude zastávat i nadále spolu s vedením české pobočky. Na nejvyšší pozici v českém Providentu vystřídal Petra Šaštinského, který se rozhodl společnost opustit. 

Prvních 17 let své profesní dráhy v oboru spotřebitelských půjček pracoval David Parkinson v mateřské společnosti Provident Financial ve Velké Británii, kde postupně vystřídal několik manažerských pozic a později vedl útvary komunikace, rozvoje či podpory obchodních zástupců.

Mezinárodní kariéru začal David Parkinson v roce 2003 v české pobočce Providentu jako obchodní ředitel a od roku 2008 zde působil jako generální ředitel odpovědný za český a slovenský trh. V roce 2010 byl jmenován generálním ředitelem polského Providentu a od roku 2018 má na starost celý Region severní Evropa (ČR, Polsko).


Autor: Provident

David Parkinson

Na své předchozí působení v České republice mám krásné profesní i osobní vzpomínky. Zemi jsem v uplynulých letech navštěvoval pravidelně a sledoval její obrovský ekonomický, technologický a sociální rozvoj, říká Parkinson.

Nástup digitálních technologií a příznivý vývoj ekonomiky proměnil i spotřebitelské chování Čechů a jejich finanční potřeby. I proto se těším, že budu moci v tomto prostředí rozvíjet náš byznys, dodává.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).