Hlavní navigace

České dráhy zdraží celodenní a víkendové jízdenky. První třída naopak zlevní

Sdílet

Gabriela Hájková

České dráhy od 13. prosince zdraží Celodenní jízdenku o 29 Kč na 579 Kč. O stejnou částku vzroste cena také u Skupinové víkendové celostátní jízdenky ze 650 na 679 Kč.

Mírně by měla podražit také Celodenní regionální jízdenky podle jednotlivých krajů od 4 Kč do 14 Kč a Skupinové regionální jízdenky podle jednotlivých krajů od 4 do 19 Kč.

Více cestující zaplatí i za přepravu kola a to o 5 až 10 Kč v prvních třech kilometrických pásmech v závislosti na reálné poptávce.

Dopravce naopak snižuje vnitrostátní jízdné za první třídu ve všech tarifech z 1,5násobku na 1,3násobek obyčejného jízdného ve druhé třídě.

Nově České dráhy zavádí možnost pořídit místenku pro daný povinně místenkový vlak nebo návazný přípoj za cenu 50 Kč, kterou bude prodávat průvodčí ve vlaku.

Ke změnám dojde také u aplikace IN 25 START, která bude nahrazena aplikací IN 25 s platností na 3 měsíce. Cestující si budou moci tuto aplikaci koupit opakovaně. Její cena se ale u cestujících nad 26 let a s průkazem ZTP a ZTP/P zvýší ze 150 na 190 Kč. U cestujících do 15 let a cestujících od 15 do 26 let zůstane cena 150 Kč. Dopravce zároveň umožní doplatek z aplikace IN 25 do aplikace IN 50, který v současnosti není možný.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).