Hlavní navigace

České dráhy od února mění jízdenky. Zavádí Flexi a Vázané jízdenky na vybrané spoje

Sdílet

České dráhy od února 2019 změní nabízené jízdenky. Zavedou nové názvy jízdenek, a to Flexi, Flexi zvýhodněná a Vázaná. Tyto tři druhy jízdenek nahradí naše dosavadní tarifní nabídky. Hlavní motivací změny je zjednodušit systém a usnadnit lidem nákup v daném okamžiku nejlevnější jízdenky, říká Michal Štěpán, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

Od února se tedy setkáte s těmito jízdenkami:

  • Flexi jízdenka (FJ) – platí v jakémkoli vlaku v daný den, cena je stálá a nemění se v závislosti na čase. K prodeji ve všech prodejních kanálech.
  • Flexi zvýhodněná jízdenka (FZJ) – platí v kterémkoliv vlaku na dané relaci v daný den, je cenově výhodnější a cena se dynamicky mění podle reálné poptávky do vyčerpání stanoveného počtu jízdenek. K prodeji ve všech prodejních kanálech, kromě přenosných pokladen průvodčích ve vlacích. Zahájení prodeje u průvodčích nastane v průběhu roku.
  • Vázaná jízdenka (VJ) – vydává se na konkrétní datum a vlak. Prodej jen na e-shopu a v aplikaci. Od poloviny roku 2019 pak i na pokladnách.

Nejlevnější budou jízdenky Flexi zvýhodněná a jízdenky Vázaná v časech nejnižšího zájmu cestujících během týdne. Naopak nejdražší budou ve špičkových časech, zejména v pátek a v neděli, kdy je poptávka největší. Tyto jízdenky budou od února k dispozici na většině relací na delší vzdálenosti. Na ně pak můžete ještě uplatnit slevovou aplikaci nebo In Kartu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).