Hlavní navigace

České dráhy od pondělí 22. června obnoví spojení do Polska

Sdílet

Veronika Němcová 18. 6. 2020

České dráhy od pondělí 22. června obnoví provoz vlaků do Polska. Cestující budou znovu moci využít vlaky EuroCity z Prahy do Krakova a Varšavy a další denní spoje, na jejichž provozu dopravce spolupracuje s PKP InterCity, Rakouskými spolkovými drahami a Železniční společností Slovensko. Od noci z 26. na 27. června vyjedou také přímé vlaky z Bohumína k polskému Baltu do Svinoústí, Helu a Kolobřehu. V těchto spojích ale zatím nebudou lůžkové vozy.

V pondělí 22. června budou ještě u některých spojů z a do Polska platit omezení, která souvisejí s postupným nasazováním souprav na jednotlivé linky. Tento den proto ještě pojedou vlaky EC 105 Porta Moravica jen v úseku mezi Bohumínem a Grazem, EC 106 Sobieski jen mezi Břeclaví a Bohumínem a vlaky EC 116 Silesia a EC 114 Cracovia jen mezi Bohumínem a Prahou.

Od 23. června už tyto vlaky pojedou bez omezení. S dočasnými omezeními bude ale potřeba počítat i po tomto datu u páru vlaků EC 130 /131 Báthory, který bude zatím v provozu ve zkráceném úseku Nové Zámky – Bratislava – Břeclav – Bohumín – Varšava (tj. nepojede v úsecích Budapešť – Nové Zámky a Varšava – Terespol) a v Bohumíně bude potřeba přestoupit do jiné soupravy, informovaly ČR.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).