Hlavní navigace

České dráhy od června na léto nabídnou zvýhodněnou skupinovou jízdenku

Sdílet

Gabriela Hájková 31. 5. 2021

Železniční dopravce České dráhy nabídne od června na léto zvýhodněnou skupinovou jízdenku. Bude na ni moci cestovat v libovolný den v týdnu nejvýše 5 cestujících, z nichž dvěma může být více než 15 let. Letní skupinová jízdenka bude v prodeji (a platná) do konce srpna.

Letní skupinová jízdenka bude v prodeji na všech pokladnách ČD, u vlakového personálu, v e-shopu ČD i v aplikaci Můj vlak. Jízdenka platí pro neomezený počet jízd 2. třídou všech vlaků ČD v rámci zvolené územní platnosti do 24:00 hod. příslušného dne platnosti. V případě použití povinně místenkových vlaků (SC Pendolino aj.) je potřeba dokoupit rezervaci.

Podobně jako v případě Skupinové víkendové jízdenky bude i u Letní skupinové jízdenky v prodeji široká škála variant s různou územní platností. Cestující si budou moci vybrat mezi celosíťovou jízdenkou a regionálními variantami, platnými ve vybraných krajích, uvedl náměstek generálního ředitele pro obchod Jiří Ješeta.

Ceny Letních skupinových jízdenek
Autor: Gabriela Hájková

Ceny Letních skupinových jízdenek

Rozsah územní platnosti regionálních variant jízdenky je stejný jako u Skupinové víkendové jízdenkyPodrobnější informace najdete na webu Českých drah.

V červenci a srpnu České dráhy nabídnou pro jednotlivce také síťové Jízdenky na léto s platností 7 nebo 14 dní. Jízdenka umožňuje za paušální cenu na jeden nebo dva týdny volné cestování bez omezení ujetých kilometrů 2. třídou všech vlaků ČD.

Týdenní jízdenka platí 7 dní po sobě s libovolným dnem začátku v červenci nebo srpnu a její cena začíná na 690 Kč pro držitele In Karty nebo karty ITIC. Pro ostatní je cena 790 Kč. Čtrnáctidenní jízdenka platí 14 dní po sobě a její cena začíná na 990 Kč pro držitele In Karty nebo karty ITIC. Pro ostatní je cena 1190 Kč.

Platnost jízdenek s prvním dnem platnosti 19. – 30. srpna se postupně zkracuje tak, aby poslední den platnosti byl vždy 31. srpna, cena jízdenky se zkrácenou platností ale zůstává stejná.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).