Hlavní navigace

České dráhy na konci prázdnin posílí některé spoje

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 8. 2016

České dráhy na přelomu konce prázdnin a začátku školního roku operativně posílí některé spoje. Dopravce bude podle tiskové zprávy posilovat soupravy podle okamžité poptávky.

Kvůli zahájení školního roku uprostřed týdne očekáváme rozložení zájmu cestujících o návrat z prázdnin a návoz studentů do škol a na internáty do více dní, uvedl Jiří Ješeta z Českých drah, podle kterého tak nebudou cesty spojené se začátkem školy soustředěny do jediného víkendu na konci srpna, ale rozloží se do posledního srpnového a prvního zářijového víkendu a také do pracovních dní na přelomu srpna a září.

Vedle pravidelných nedělních posilových vozů, kterých vypravujeme po celé síti několik desítek, budeme mít během následujících dvou víkendů a pracovního týdne mezi nimi připravené posilové vozy v důležitých železničních uzlech. Ty budeme moci operativně připojit k nejvytíženějším vlakům podle okamžité poptávky, vysvětlil Ješeta s tím, že dopravce může lépe reagovat i podle průběžných předprodejů rezervací.

České dráhy vypravují víkendové posilové vozy např. z Českých Budějovic, z Chebu, z Plzně nebo z moravských měst do Prahy, a posilují také vlaky mezi velkými moravskými městy (hlavně mezi Ostravou a Brnem a mezi Olomoucí a Brnem). Operativní posilové vozy budou i v Bohumíně pro vlaky do Prahy a Brna, ve Valašském meziříčí pro vlaky ze Slovenska a Valašska do Prahy, v Brně pro vlaky do Bohumína, Olomouce a Prahy, v Plzni pro spoje do Prahy a v Praze pro všechny linky vycházející a směřující do hlavního města.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).