Hlavní navigace

České dluhopisy jsou bezpečné, potvrdila ratingová agentura Moody´s

Sdílet

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service potvrdila rating České republiky. Udrželi jsme si tak známku A1 se stabilním výhledem. Informovala o tom ČTK.

Česká republika má podle agentury silnou úvěrovou pozici a krize eurozóny na ni doléhá jen omezeně. Podle výsledků hodnocení nemáme problém s financováním a naše zadlužení odpovídá v současnosti 40 % HDP. Agentura ale také zdůraznila, že je nutné reformovat, aby se kvůli demografickým faktorům strukturální deficit do budoucna nezvyšoval.

V klíčových ukazatelích zadlužení, jako je poměr úroků k příjmům a zadlužení k příjmům, vláda vykazuje lepších výsledků, než jakých dosahují jiné vlády s ratingem A. To podporuje vysokou finanční sílu vlády, uvedla ratingová agentura.

Zpráva také uvádí, že rating ČR by se mohl ještě zvýšit, pokud by se vládě podařily hluboké strukturální reformy.

Rating ČR potvrdila minulý týden také agentura Fitch Ratings na známce A plus s pozitivním výhledem. Poslední z trojlístku vlivných agentur Standard & Poor´s hodnotí bezpečnost českých dluhopisů pro investory známkou A s pozitivním výhledem. 

Pro ČR to znamená důvěryhodnost investorů, což pozitivně ovlivňuje příliv peněz do země. ČR má také jako důvěryhodný dlužník šanci si na trzích půjčovat za výhodných podmínek a levněji, než země s horší známkou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).