Hlavní navigace

České aerolinie nabízejí odbavení přes mobilní telefon

Sdílet

Gabriela Hájková 26. 6. 2013

Letecký dopravce České aerolinie spouští odbavení přes mobilní telefon. Novou službu lzevyužívat zatím ve více než 20 destinacích včetně Prahy, další budou postupně přibývat v průběhu letošního a příštího roku. 

Mobilní check-in je možný pouze na chytrých telefonech s připojením k internetu. Služba je k dispozici v české, anglické, ruské a francouzské verzi.

Mobilní check-in mohou využít cestující, kteří využijí linky z Prahy nebo z Abú Dhabi, Berlína, Bruselu, Budapešti, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburku, Košic, Mnichova, Nice, Oděsy, Paříže, Říma, Soulu, Stockholmu či Štrasburku. Do konce týdne přibude ještě Amsterdam, Bukurešť, Curych, Kodaň, Tel Aviv a Varšava. 

Odbavit se přes telefon můžete 30 hodin před odletem, check-in je uzavřen 60 minut, u dálkových letů 90 minut před startem letadla. Po dokončení odbavení si můžete vybrat způsob doručení palubní vstupenky v závislosti na typu mobilního telefonu a verze operačního systému:

  • Uložení v aplikaci Passbook – Pouze pro majitele iPhone s operačním systémem iOS6 a vyšším; palubní vstupenka je ve formátu pro mobilní odbavení a je k dispozici i offline.
  • Textovou zprávou – Cestující obdrží odkaz, na kterém si palubní vstupenku ve formátu pro mobilní odbavení stáhne do telefonu. Pokud telefon podporuje formát HTML5, lze palubní vstupenku uložit lokálně do přístroje a využívat offline.
  • E-mailem – Cestujícímu je palubní vstupenka zaslána e-mailem ve formátu odbavení přes internet.
  • Osobní vyzvednutí na letišti na odbavovací přepážce – Na některých letištích, např. v Oděse nebo Soulu je možné se odbavit přes mobilní telefon, nicméně tamní letiště zatím nepodporují formát palubní vstupenky pro mobilní odbavení.

Zdroj: České aerolinie

Mobilní odbavení umožňuje opakovanou změnu vybrané sedačky, vložení čísla karty věrnostního programu OK Plus, tisk palubní vstupenky nebo zrušení procesu odbavení, např. v případě nerealizování letu a nutnosti překnihování na jiný termín.

Mobilní odbavení funguje v prostředí iOS, Android, Symbian, Windows Phone, BlackBerry OS a dalších, které najdete na adrese: m.csa.cz. Pro jeho používání není potřebné do telefonu stahovat žádnou aplikaci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).