Hlavní navigace

Česká spořitelna od září zdražuje bankovní služby, výměnou zpřehlední sazebník

Sdílet

Ceny bankovních služeb České spořitelny se od 1.9.2010 zvýší. Podobně jako Raiffeisenbank, která zdražuje již v červenci, Česká spořitelna ruší poplatek za vklad hotovosti na vlastní účet a výměnou dochází ke zvýšení jiných cen.

Dražší bude příkaz k úhradě předaný do sběrného boxu nebo na pobočce, banka navíc bude rozlišovat, na jakém formuláři je podaný. „Spořitelní“ formulář vyjde na 15 Kč, pokud pro zadání příkazu použijete jiný papír, poplatek bude 40 Kč za každou položku na příkazu (nyní 8 Kč). Jiné formuláře s oblibou používají podnikatelé, kteří mají vzory plateb předdefinované v účetních programech.

Vklad na účet provedení třetí osobou se zvyšuje ze 45 na 65 Kč. Stejnou cenu zaplatíte i za výběr hotovosti (nyní 45 Kč). Výrazně zdražuje vklad euromincí, zatímco nyní je minimální poplatek 50 Kč, od září bude 125 Kč. S mincemi do spořky proto nechoďte.

Zdražuje i výběr hotovosti z mimospořitelních bankomatů, poplatek bude 40 Kč (nyní 25 Kč + 0,5 %). Na druhé straně ušetří ti, co vybírají větší objem hotovosti, za vybraných 20 000 Kč nyní platí 125 Kč.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 6. 2010 7:00

  Q (neregistrovaný) 193.86.121.---

  Lidem pomalu začíná docházet, koho že to volili nebo že nebyli volit vůbec. Sazebník samozřejmě byl připraven dřív než byly známy výsledky voleb, ale přesto je to síla, co se bude nejen v bankovním sektoru asi dále dít. Věřím, že podobné nesmysly, když to není schopen řešit trh, by měly být nějak regulovány, a je mi jedno, zda komunistama, Trautmberkem nebo ODS. Chtít větší peníz za to, že použiji jiný tiskopis než s logem ČS … To za chvíli spořitelna bude chtít, aby byl příkaz vyplněn na počítači, nikoliv v ruce. Udělej si sám a ještě nám bohatě zaplať – tak by se dalo charakterizovat jednání většiny bank na našem trhu. Ten spořitelní tiskopis seženu kde? Koupím si jej v ČS? Dříve stačilo na příkazu vytištěné „bance .....“, klient tam doplnil konkrétní banku a fungovalo to bez problémů. U řady faktur je i připojen vyplněný příkaz k úhradě, takže budu-li jej chtít využít, zaplatím za „cizí“ nebo jej přepíšu na spořitelní? Bavíme se stále o papírových nosičích, v elektronických platbách to snad zatím vadit nebude. Manželka v práci používá internetové bankovnictví několika českých bank a Spořitelna to je děs běs a hrůza. Servis24 často mimo provoz, někdy spadne uprostřed typování, takže nějaký čas neví, jestli se platba povedla a provedla či nikoliv.
  O poplatku vkladu 3. osobou se tu na Měšci již diskutovalo, každý na to má jiný pohled
  Ještě že jsem před lety od ČS odešel, dodnes nelituji. Pomocí internetového vyhledávače zjistil, že při zadaném počtu operací vychází spořitelna téměř nejdráž, vybralo mi to naopak ústav, o kterém kolují informace, že patří k těm dražším a je pro movitější klienty, což já zrovna nejsem. Nicméně účet jsem si otevřel, platil jsem dlouho 159,– Kč, pak to zvýšili na 169,– Kč. Někomu se to může zdát dost, ale když tu tady na Měšci čtu, že i mKonto zdarma končí, navíc v mém kontě (nechci dělat reklamu a jistě se najdou alternativy ještě levnější, ale proč jezdit v ošklivém kostitřasu z Mladé Boleslavi, když mohu jezdit něčím hezčím, pohodlnějším a lépe vybaveným, že …) jsou 2 platební mezinárodní karty, neomezený počet příkazů, neomezený počet výběrů z vlastních ATM a 2 na každou napojenou kartu z cizích bankomatů a spousta dalších věcí, vše za fixní měsíční paušál oněch nynějších 169,– Kč.
  Banky a spořitelny si za první kvartál letošního roku zvýšily* zisk o 13,8 mld. Kč, Socdemáci chtěli regulaci přemrštěných bankovních poplatků, ale volby projely, tak banky mohou zkoušet, co český človíček vydrží.
  * tato formulace je převzata z Měšce 31.5.2010 (http://www.mesec.cz/aktuality/banky-a-sporitelny-zvysuji-zisky-vydelaly-temer-14-miliard/). Já to chápu tak, že zisk zvýšily o 13,6 mld, takže výše zisku za 1 Q činí … ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).