Hlavní navigace

Česká spořitelna bude umožňovat platby v eurech

Sdílet

Redakce 15. 1. 2008

Od 28. ledna 2008 budou moci klienti internetového bankovnictví České spořitelny nově zadávat příkazy k tzv. SEPA převodům, a to prostřednictvím formuláře „Přeshraniční převod v EUR“. Tento formulář bude upraven tak, aby umožňoval zadání úhrady v měně EUR dle SEPA standardu.

SEPA (Single Euro Payment Area) je jednotná oblast pro provádění plateb v EUR. Klienti tak budou moct provádět a přijímat platby v EUR v rámci Evropského hospodářského prostoru bez ohledu na to, zda se jedná o platbu v rámci jedné země nebo do země jiné. Uvnitř jednotlivých zemí i mezi nimi budou platit stejné základní podmínky, práva i povinnosti stanovené SEPA pravidly.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 1. 2008 16:42

    ViR (neregistrovaný)
    Jen pro informaci - Česká spořitelna není jediná česká banka, zapojená do Single Euro Payment Area. Od počátku spuštění, tj. od 28.1.2008, deklaruje dle "SEPA Credit Transfer Register of Participants" vedle ČS připravenost k využívání SEPA také ČSOB, Citibank a UniCredit. Cca o měsíc později, k 3.3.2008, se připojí také Komerční banka. Co by měli klienti SEPA bank pocítit asi nejdříve, to bude zrychlení a zjednodušení plateb v EUR přes SEPA (a časem možná i pokles cen, do kterého se ovšem tuzemské banky jistě nijak zvlášť nepohrnou :-))
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).