Spočítejte si...

Zavřít

Česká pošta od května zdraží některé služby

Česká pošta k 1. 5. 2016 změní poštovní podmínky a důsledkem toho dojde také ke zvýšení cen některých služeb.

Česká pošta navyšuje od května ceny vybraných služeb, a to pouze o nezbytnou částku tak, aby v souladu se zákonem i nadále zajistila krytí nákladů spojených s poskytováním těchto služeb. Česká pošta tak současně činí s ohledem na výzvu Českého telekomunikačního úřadu za účelem úpravy cen základních poštovních služeb, uvádí k novince zpráva České pošty.

Podle generálního ředitele České pošty Martina Elkána objem listovních zásilek každoročně výrazně klesá a tím se zvyšují jednotkové náklady na jejich doručení.

Cena obyčejného psaní se tak od května zvýší o 3 Kč. Cena doporučeného psaní se pak zvýší o 4 Kč. Ostatní změny se dotknou mezinárodního poštovného či např. dosílky.

Na nižší ceny mohou dosáhnout držitelé Zákaznické karty České pošty.

Nové poštovní podmínky pošta teprve zveřejní na webu a budou k dispozici i na všech pobočkách.

Online aplikace pro taxíky Liftago nově umí telefonické a SMS objednávky Modrá pyramida v dubnu nabízí Hypoúvěr bez poplatků        
kk
kk (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz
4. 4. 2016 9:58 Nový

Naše pošta

Milá pošto, budu si dělat pošťáka sám - sám zabalím, sám odvezu, sám dovezu a vím, že balík či dopis ve stanovený termín dojde. A čas - ten ještě ušetřím, když jako druhý ve frontě na poště nebudu muset čekat, až pracovnice pošty nabídne důchodkyni všechny časopisy pro ženy, pojistky, spoření či losy - a to by bylo, aby se důchodkyně na něco nechytla a hodina je pryč.