Hlavní navigace

Česká pojišťovna slaví 190 let od založení. První sídlo bylo v bytě tajemníka

Sdílet

V pátek 27. října 2017 oslavila Česká pojišťovna 190 let od svého založení. Vznikla 27. října 1827, kdy ji založili František Josef, hrabě z Vrtby a Josef Matyáš, hrabě z Thunu a Hohensteinu. Ti také zaujali místa prvních generálních ředitelů. Tehdy nesla pojišťovna název Císařsko-královský, privilegovaný, český, společný náhradu škody ohněm svedené pojišťující ústav.

První sídlo pojišťovny bylo v pokoji v bytě tajemníka zakladatele pojišťovny Františka Josefa, hraběte z Vrtby, a to na adrese Spálená 76. Shodou okolností najdete sídlo pojišťovny na této adrese i dnes. Časem však došlo ke změně jména, a to na První českou vzájemnou pojišťovnu.

Počátkem 20. století začala První česká vzájemná pojišťovna nabízet svým klientům životní pojištění, pojištění proti vloupání a pojištění zákonné odpovědnosti a úrazu. Po roce 1948 se pojišťovna znovu přejmenovala, a to na Československou pojišťovnu.

Mezi klienty historicky patřili například básník Adolf Heyduk, spisovatelka Eliška Krásnohorská nebo syn autora české hymny Františka Škroupa, houslista Alfréd Škroup.

Více informací naleznete v článku Česká pojišťovna slaví 190 let od svého založení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).