Spočítejte si...

Zavřít

Češi spořili na spořicích účtech, přicházeli ale o peníze

Průměrná inflace v roce 2012 dosáhla 3,3 %, což bylo více, než zhodnocení na spořicích účtech. Češi tak o své peníze přicházeli: Češi byli při nakládání se svými financemi nadále spíše konzervativní a většinu svých úspor uložili do penzijního připojištění, stavebního spoření nebo na populární spořicí účty. Bez výjimky však jde o produkty, které v loňském roce ani nepokryly inflaci. Letos sice inflace podle většiny predikcí klesne, přesto ale našim zákazníkům doporučujeme o něco odvážnější strategii, která vygeneruje reálný výnos, uvádí Jan Macek, analytik společnosti AWD.

V letošním roce se podle Macka musíme připravit na další pokles úrokových sazeb na spořicích účtech: Vysoké zhodnocení pravděpodobně nepřinesou ani dluhopisy, výhodnější budou opět akcie. Novou a lákavou příležitost v podobě dynamického investování se státní podporou přinesla penzijní reforma díky doplňkovému penzijnímu spoření. To by v budoucích letech mohlo tvořit základ investiční strategie typického českého střadatele, uzavírá.

Teplo tento rok výrazně podražilo Počet hypoték klesá, budou levnější nemovitosti?        
barbora
barbora (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 2. 2013 21:00 Nový

spořicí účty

Tak je jasné, že vysoké úroky na spořicích účtech nemohly dlouho vydržet. A inflaci neporazil žádný z nich. Aspoň, že jich stále několik ůstává s úrokem nad 2 %. Třeba Equa bank, která nabízí 2,1 % ročně.

cpt
cpt (neregistrovaný) 89.102.1.---
21. 2. 2013 15:02 Nový

Zbytečný článek

článek neříká nic nového.To znamená o ničem.
že na akciích se dá víc vydělat,ale i ztratit,ví každý.
Tak jako,že druhý pilíř je jen pro nadprůměrně vydělávající.