Hlavní navigace

Češi si nechávají i dárky, které je nepotěšily. Buď jim najdou využití, nebo je po letech pošlou dál

Sdílet

Statisticky rozbalí pod vánočním stromečkem až čtvrtina obdarovaných nějaký dárek, který je příliš nepotěší. Často se jedná o oblečení a obuv, které velikostně nesedí, ale někdy jde i o elektroniku. Češi si však s nevhodným dárkem hlavu nelámou. Více než polovina si je ponechá a později jimi obdaruje někoho jiného. Vyplynulo to z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit.

S darovaným oblečením či botami má špatnou zkušenost téměř 20 % dotázaných. Naopak elektroniku považuje za nevhodný dárek jen jedna žena ze sta. Muži jsou naopak obdarovanou elektronikou zklamáni v 8 % případů. Často očekávali dražší model nebo vyšší výkon dané elektroniky. Muži také bývají mnohem častěji nespokojeni s darovanou kosmetikou a parfémy.

V 70 % případů si dotázaní dárek nechají a jeho vhodnost či nevhodnost příliš neřeší. Schovají dárek na později s tím, že vymyslí nějaké využití. Jen asi 14 % lidí vyrazí do obchodů, aby věc vyměnili za jinou. Zbytek využije příležitost, a když dárek nepotěšil je samé, věnují ho někomu dalšímu, ať už přátelům, nebo třeba charitě. Popřípadě si nepadnoucí oblečení nechají a doufají, že do něj časem zhubnou, shrnuje Roman Müller, analytik spotřebitelského financování společnosti Home Credit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 8. 2018 10:17

    Ladenkas1 (neregistrovaný) 89.24.209.---

    Já jsem například před několika lety dostal od manželky k Vánocům RC model autíčka od https://www.modely-rc.cz/ , avšak jsem si na něj během pár let neudělal čas, takže jsem ho teď poslal dál - dal jsem ho kolegovi z práce ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).