Hlavní navigace

Češi se bojí zneužití platební karty. Pojištění si ale sjedná málokdo

Sdílet

Bezkontaktní platební kartu vlastní v současné době 92 % Čechů. S tím se pojí i strach z případného zneužití. Toho se nejvíce obávají mladí lidé do 24 let. Vyplynulo to z průzkumu, který zpracovala agentura NMS Market Research pro Raiffeisenbank.

Obavy ze zneužití bezkontaktní platební karty vzrostly zejména v posledních dvou letech. Aktuálně se tohoto rizika bojí 50 % Čechů, kteří bezkontaktní kartu používají. Ve věku do 24 let se zneužití karty obává 27 % respondentů.

Situaci pak řeší různě. Většina Čechů se snaží být maximálně opatrná a předejít vzniku rizikové situace, kdy by ke zneužití mohlo dojít. Někteří situaci řeší pojištěním a 25 % dotázaných si tak ke své kartě sjednalo i pojištění proti jejímu zneužití.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 10. 2017 12:18

  dejmal (neregistrovaný) ---.zwiebeltoralf.de

  O bezkontaktní kartu jsem nestál, banka mi ji prostě vnutila (jinak nebudete mít žádnou). A pak nabízí pojištění. Takže jenom další způsob, jak nás stáhnout o peníze.

 • 27. 10. 2017 16:28

  KUPEC (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

  Karet mám tolik, kolik mám účtů. Možné finanční ztrátě se bráním tím, že na běžném účtu držím minimální zůstatek a v případě dražšího nákupu musím nejprve z jiného účtu na běžný, ke kterému karty jsou, převést požadovanou hotovost. Pojištění karty, které mi nabídli v Equa bance jsem odmítl, protože pak už by to nebyl bezpoplatkový účet. Pin ke kartě nemám nikde napsaný a spoléhám se na vlastní paměť, i když jsem jej změnil, aby se lépe pamatoval.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).