Spočítejte si...

Zavřít

Češi patří mezi rekordmany ve spoření, spoří jich čtvrtina

Češi po Rakušanech spoří v Evropě nejvíce – 24 % Čechů spoří pravidelně. Úspory Čechů také vzrostly, průměrně by s nimi přežili 3 měsíce a 11 dní.

Spokojení ale Češi nejsou: Úspory stačí jen 22 % Čechů. Nejvíce jsou spokojeni Nizozemci a nejméně obyvatelé Rumunska. Pokračující nepříznivá ekonomická situace se v loňském roce odrazila i na zhoršujícím se vnímání stavu osobních financí nás, Čechů. Při výpovědích našich spoluobčanů tak nastává paradoxní situace. Ačkoliv patříme k nejspořivějším evropským národům, což dokazuje i vysoký poměr domácností, které by dokázaly přežít se svou finanční rezervou alespoň tři měsíce, je naše spokojenost s úsporami jedna z nejnižších, komentuje data z výzkumu Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank ČR.

Jak spoří Evropa?
Autor: ING

Jak spoří Evropa?

Řecké banky potřebují dalších minimálně 6 miliard eur Evropská centrální banka se obává deflace        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
7. 3. 2014 13:44 Nový

Nevím...

Spoření bylo vždycky považováno za určitý vzor jednak šetrnosti a jednak dobrého hospodaření. Je to určitá taková jistota v době, kdy peníze jsou vždycky na prvním místě. Ale naše ČNB nám toto vzala a tyto jistoty rozmetala. Myslím tedy, ž kdyby měli Nizozemci v čele jejich národní banky Singerovu partičku, že by je spokojenost sakra rychle přešla.