Hlavní navigace

Češi patří mezi nejspořivější národy

Sdílet

Arsen Lazarevič 17. 2. 2014

Více než 3/4 Čechů spoří a čtvrtina si pravidelně odkládá peníze stranou. Po Rakušanech a Francouzích je to tak nejvíce v Evropě.

Češi dlouhodobě patří ke spořivým národům, což je dobře a ukazuje to na naši zodpovědnost vůči budoucnosti. Více než polovina dotazovaných spoluobčanů sice spoří nahodile, ale i to je dobrý začátek, od kterého je už jen krůček k systematickému vytváření finanční rezervy, uvedl Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank.

Zajímavé také je, že v Čechách více spoří muži, pravidelně jich spoří 27 %, zatímco u žen jen každá pátá. V celoevropském měřítku si nějaké úspory vytváří  68 % Evropanů, ovšem jen 17 % pravidelně. Nejméně spoří Italové, 55 % jich nespoří vůbec a jen 6 % si pravidelně odkládá peníze.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 2. 2014 14:43

  Pardál II. (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  Češi už zažili nějaké ty měnové reformy.A tak se asi připravují na tu největší měn. reformu která jistě přijde v podobě €

 • 17. 2. 2014 18:10

  Tom (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  1. Voda je drahá, protože s ní plýtváte - české ovce sníží spotřebu vody, vodárny prodají frantíkům, trubky z Rakousko-Uherska si nechají- vodu musíme zdražovat, protože jí spotřebováváte málo.
  2. Musíte spořit na důchod a abyste měli peníze na 10 měsíců při vyhazovu z práce apod. - české ovce začnou spořit(logicky tak, že přestanou nakupovat nesmysly)-kalousci a singři začnou vyhrožovat, že nám znepříjemní držení peněz na účtech a provedou devalvaci(krádež peněz občanů jako v roce 1953)

 • 17. 2. 2014 21:23

  Osobně (neregistrovaný) 91.228.45.---

  Bosna ! Bosna ! Bosna !!! A obnovit pracovní tábory pro desítky tisíc tunelářů, defraudantů a rabovačů BÝVALÉHO národního majetku a státních, krajských, městských a obecních rozpočtů....

 • 17. 2. 2014 23:53

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Ty jsi také blbá ovce. Mektáš co kde slyšíš. Co asi tak má dělat normální člověk, když mu zdražují vodu co? A jedno tajemství navíc, vodu by zdražoval její producent i v případě, že by se její spotřeba zvyšovala. Tak vo co go?

 • 18. 2. 2014 11:11

  roland (neregistrovaný) 213.74.110.---

  Vy se chováte jako ovce.. protože vám to je vlastně jedno. Ale mě a kolegovi není jedno, že zrovna zmiňovaná francouzská firma si nechává platit od nás za kubík stejnou sumu, jako musí platit odběratel v Paříži s francouzským platem... francouzská "socka" (jinak s dávkami několikanásobně vyššími než naše průměrná mzda) pak neplatí kubík této firmě vůbec. Ještě vám nevadí, že dotujete životní úroveň našich euroobčanů? A jsme jen u vody.. ovca platí elektriku, plyn, dcery posílají matkám v transferech miliardy.. erste, siemens, vw,....

 • 18. 2. 2014 13:01

  Tom (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Rolande, díky za podporu, alespoň někdo přemýšlí.
  Kvůli takovým hňupům,jako je pavel, to v tomto státě dopadá, jak to dopadá.
  Podle toho, jak kvičí, je poznat, že jsem napsal pravdu.
  Hezký den.

 • 18. 2. 2014 18:13

  Osobně (neregistrovaný) 91.228.45.---

  Důležité je doslovně bojkotovat cizácké i některé tuzemské globální korporace a firmy. Jen blázen si koupí Říšské auto např. Skoda wagen apod. Dále v nadnárodních korporátních řetezcích s krmivy pro české ovčany, kupovat jen z nutnosti a většinu jen v akčních prokazatelně nižších cenách, nevyužívat automatické pokladny (ještě nižší část zisku zůstává v kolonii česko, když už nemusí platit prodavačky) Poplatkové "české" šiditelny banky zásadně nevyužívat vůbec, nebrat si žádné půjčky, úvěry nebo dokonce hypotéky. Zaplatit vrt vlastní studny. Nekupovat nové spotřební zboží pokud možno, starší spotřebiče jdou většinou snadno zadarmo opravit, typicky starší ještě opravitelné auto pračky bez china kurvitko elektronika apod. Zkrátka co nevíce omezit nákup od cizáků a globálních fašistckých korporací...)))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).