Hlavní navigace

Nákupy často odkládáme až na povánoční slevy

Sdílet

Ačkoli jsou Vánoce finančně náročné období, téměř vždy lidé počítají (v 80 %) i s následnými nákupy v povánočních výprodejích. Přitom téměř polovina Čechů (46 %) záměrně odkládá nákup zboží právě na toto období, kdy je možné nakupovat za nižší ceny. Vyplynulo to z informací Equa bank.

Nejčastěji ve slevách nakupují elektroniku (58 %) a oblečení či obuv (47 %). Bez předchozího záměru se na místě nechá k nákupu motivovat velkou slevou téměř každý třetí (31 %). K útratám během výprodejů neodradily ani nákupy vánočních dárků, za které třetina respondentů utratila více, než původně plánovala. V průměru je vánoční dárky stály o 2 000 Kč více, než zamýšleli.

Více jak třetina (39 %) čeká s vánočními výprodeji až na průběh ledna na rozdíl od pouhých 14 %, kteří jsou nedočkaví a do prodejen se ženou už 27. prosince. Nejčastějším místem nákupů jsou kamenné prodejny (86 %), ale více jak polovina respondentů (54 %) nakoupí v internetových obchodech. Pro čtvrtinu těch, kteří se nechystají nakupovat ve výprodejích, jsou hlavním důvodem prodejny s neúnosně velkým počtem nakupujících.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).