Spočítejte si...

Zavřít

Češi na dovolené šetřit nechtějí. Za zájezdy do Egypta si vybírají náhradní dovolenou, ne peníze

Češi na své dovolené ušetřit nechtějí. Dokládá to i fakt, že místo zájezdů do Egypta si vybírají radši výměnu za náhradní dovolenou v jiné destinaci než úplné storno zájezdu. Tuto možnost využívají pouze v 5 % případů. Vyplývá to ze statistik cestovní agentury Invia.

Turisté jsou při výběru náhradního pobytu kvůli omezené nabídce zájezdů ochotni ze svých nároků i slevit. Primární je pro ně odcestovat v plánovaném termínu. Například u Turecka a Tuniska, které nabízejí obdobné služby jako egyptské hotely a stravu all inclusive, je omezená kapacita.  Řecké hotely se zase specializují na pobyty se stravou formou polopenze nebo plné penze, uvádí zpráva společnosti Invia.

Nejčastěji klienti agentury volí jako náhradní místo dovolené Řecko, které si vybralo 55 % cestujících. Důvodem je nejširší možnost výběru z nabídky termínů a forem ubytování, které pobyty v letoviscích na řeckých ostrovech nabízí. Dále pak volí Turecko následované Tuniskem a Bulharskem.

Zdražují hypotéky i průměrné ceny bytů. Kde se situace naopak zlepšila? UNIQA nově umožňuje sledovat vyřízení škody online        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
20. 8. 2013 14:41 Nový

pate kolo u vozu

celé vlákno

V dnesni dobe je cim dal tim vice clanku objevujici pate kolo u vozu. Je snad jasne, ze lide, kteri meli zaplacenou dovolenou v Egypte (coz jsou levne typy dovolenych) jsou z velke vetsiny zamestnanci co nemaji moc moznosti si presunout dovolenou jinam, kdyz uz ji maji v praci nahlasenou a odsouhlasenou. Zrovna tak nemaji penez nazbyt aby si mohli misto egypta vyrazit do dominikanske republiky. Zrovna tak vi, ze kdyz nevemou neco jineho ve stejnem terminu tak jinou dovolenou uz v praci dostat na leto nemusi a nepodivaji se nikam a proto je logicke, ze slevi ze svych pozadavku, protoze jim s ohledem na vyse uvedena fakta moc alternativ nezbyva.

avathar
avathar (neregistrovaný) 195.113.197.---
20. 8. 2013 15:18 Nový

Re: pate kolo u vozu

celé vlákno

podle Klimánkové nejvíc ušetří za dovolenou ten, kdo si jí nejdřív koupí a pak stornuje a nikam nejede :)