Spočítejte si...

Zavřít

Češi jezdí na lyžích opilí. Mohou se připravit o pojistné plnění

Češi, kteří vyráží za lyžovačkou do zahraničí, by neměli zapomínat na cestovní pojištění. Poměrně dost českých lyžařů ale podle výzkumu Direct Pojišťovny jezdí na sjezdovkách pod vlivem alkoholu a to může mít přímý vliv na výplatu plnění u cestovního pojištění.

Šetření pojišťovny ukázalo, že 83 % Čechů jezdí na sjezdovkách pod vlivem alkoholu. Více než třetina přes den vypije dvě až tři skleničky lihovin. Dvě třetiny dotázaných neřeší svůj zbytkový alkohol v krvi ani po ránu.

Úplně se alkoholu naopak vyhýbá jen každý šestý respondent. V drtivé většině jde o ženy, u mužů je to podle průzkumu spíše vzácnost.

Naprostá většina lyžařů se při svých cestách za sněhem chová zodpovědně v otázce pojištění. Na výjezd do zahraničí se 9 z 10 našich klientů pojistí, a pokud jedou za zimními sporty, sjednávají si většinou i doplňková připojištění, řekla Kateřina Krásová, tisková mluvčí DIRECT Pojišťovny s tím, že lyžaři už nemyslí na vliv alkoholu.

V zahraničí bývá běžnou praxí, že střety a zranění na sjezdovce šetří místní policie, která právě vliv alkoholu zkoumá a pokud se prokáže jeho přítomnost v krvi, má to také přímý vliv na plnění pojišťovny, upozornila Krásová.

Jen stěží totiž najdete obchodní podmínky pojišťovny, která by neměly ve výlukách z plnění uvedenou pojistnou událost, která se klientovi přihodila pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.

Řecko varuje: bez finanční pomoci opustíme eurozónu Rok 2012 ovlivnil i pravidla u sirotčích důchodů        
AAA
AAA (neregistrovaný) 62.216.147.---
4. 1. 2012 17:20 Nový

Inu, v normalnich zemich se nejake to Bombardino na sjezdovce

a jedno pivo za volantem povazuje za normalni...