Hlavní navigace

Češi jezdí na lyžích opilí. Mohou se připravit o pojistné plnění

Sdílet

Češi, kteří vyráží za lyžovačkou do zahraničí, by neměli zapomínat na cestovní pojištění. Poměrně dost českých lyžařů ale podle výzkumu Direct Pojišťovny jezdí na sjezdovkách pod vlivem alkoholu a to může mít přímý vliv na výplatu plnění u cestovního pojištění.

Šetření pojišťovny ukázalo, že 83 % Čechů jezdí na sjezdovkách pod vlivem alkoholu. Více než třetina přes den vypije dvě až tři skleničky lihovin. Dvě třetiny dotázaných neřeší svůj zbytkový alkohol v krvi ani po ránu.

Úplně se alkoholu naopak vyhýbá jen každý šestý respondent. V drtivé většině jde o ženy, u mužů je to podle průzkumu spíše vzácnost.

Naprostá většina lyžařů se při svých cestách za sněhem chová zodpovědně v otázce pojištění. Na výjezd do zahraničí se 9 z 10 našich klientů pojistí, a pokud jedou za zimními sporty, sjednávají si většinou i doplňková připojištění, řekla Kateřina Krásová, tisková mluvčí DIRECT Pojišťovny s tím, že lyžaři už nemyslí na vliv alkoholu.

V zahraničí bývá běžnou praxí, že střety a zranění na sjezdovce šetří místní policie, která právě vliv alkoholu zkoumá a pokud se prokáže jeho přítomnost v krvi, má to také přímý vliv na plnění pojišťovny, upozornila Krásová.

Jen stěží totiž najdete obchodní podmínky pojišťovny, která by neměly ve výlukách z plnění uvedenou pojistnou událost, která se klientovi přihodila pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 1. 2012 17:20

    AAA (neregistrovaný) 62.216.147.---

    a jedno pivo za volantem povazuje za normalni...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).