Spočítejte si...

Zavřít

Češi čekají na slevy a pak utráceji dvakrát více

Pokud jsou někde slevové akce a Češi se rozhodnou ji využít a zlevněné produkty či služby nakoupit, často utratí mnohem víc, než při standardním nákupu. Vyplynulo to z interních dat Equa bank.

Ta sledovala situaci o víkendu 16. – 17. září 2016, kdy desítky e-shopů nabídly zboží se slevou 20 – 70 %. O tomto víkendu však Češi utratily dvakrát více peněz, než při standardním nakupování.

Největší zájem panoval o oblečení a obuv. Počet transakcí za tyto položky vzrostl o 94 %. V průměru utratili Češi 900 Kč za objednávku, což je o 27 % více, než při běžném nákupu stejného typu.

Velký zájem byl také o elektroniku, kde se počet transakcí zvýšil o 45 %, a o doplňky či vybavení do domácnosti, kde transakce vzrostly o 39 %.

Statistiky potvrzují, že si Češi rádi počkají na slevy, poté berou obchody útokem a ze svých peněženek vydají mnohem více peněz, říká Tomáš Veselý, ředitel depozitních produktů Equa bank.

Žádost o vrácení DPH zaplacené v zahraničí podejte do konce září Pracujících důchodců přibývá. Je jich o polovinu více než před 20 lety        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 9. 2016 10:03 Nový

Uz zase ?

Nema byt ten titulek nahodou takto ?

Cesi cekaji na realnejsi ceny (mylne oznacovane jako slevy), ktere jsou alespon srovnatelne se zapadem, aby si pri svych stale ctvrtinovych platech mohli alespon neco koupit.

Ale to nevypada tak lakave, ze.

Ono to nemusi byt jen na zapade, staci objevit kouzlo nakupovani elektroniky v Polsku. Takove objektivy hned o 40% levnejsi, asi tam prodavaci ziji jen o chlebu a vode.