Černý scénář naplněn, absolventi si nemůžou najít práci

Absolventi škol mají stále větší problém s hledáním práce, jejich nezaměstnanost roste. Za poslední dva roky je patrné, že se situace absolventů výrazně zhoršila. Absolventi evidovaní na úřadech práce v září teď ani do dubna nenacházejí pracovní uplatnění a zůstávají stále nezaměstnanými, uvádějí statistiky Ministerstva práce.

Podle statistik byla největší míra nezaměstnanosti u lidí s výučním listem, kde dosáhla 27 %, v dubnu 2012 to přitom bylo 15 %. V loňském roce nemělo práci 15 % středoškoláků, v roce 2012 jich přitom bylo jen 9 %. Čtěte také: Socialismus v Evropě vytváří ztracenou generaci

Maďarský MOL chce po Agipu a PapOilu další české benzínky Řecku se příliš nedaří prodávat dluhopisy        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 7. 2014 13:15 Nový

Problem je jinde

celé vlákno

Absolventi by nemeli praci hledat, oni by meli pracovni mista vytvaret.

Problem je ovsem v necem uplne jinem
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-62504580-v-cesku-jsou-druhe-nejhorsi-podminky-pro-rozjezd-podnikani-v-evropske-unii

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) 89.203.165.---
13. 7. 2014 14:12 Nový

Re: Problem je jinde

celé vlákno

Takto hloupy prispevek jsem uz dlouho necetl. Nedovedu si predstavit jak mladi po skole absolutne bez zkusenosti a bez kapitalu budou hned podnikat. Pan si asi predstavuje, ze v bance uz ne nej cekaji, cerstvy student po skole ano tady mate uver a zacnete podnikat :-)

kolemjdoucí
kolemjdoucí (neregistrovaný) 77.48.14.---
13. 7. 2014 16:07 Nový

Problém je jinde

celé vlákno

Problém je jinde. Za poslední rok jsem udělal cca 10 výběrových řízení. Na každé si pozvu kolem 10 lidí. Tedy alespoň stovku lidí jsem už prošel. Zhruba polovina byli absolventi... toliko ke statistice.

Problémů je více:
- představují si platy kolem 20 000 čistého
- jejich znalosti jsou nulové (to se dá napravit)
- motivace je většinou nulová = mamahotel (to se nedá napravit)

Jeden absolvent se mne ptal, jaká je pracovní doba. Když jsem mu řekl od osmi do půl páté, zeptal se jestli každý den. Říkám ano, od pondělí do pátku od osmi do půl páté a on, že to je moc a odešel...

Problém je ve výchově v rámci rodiny a v tom, že je na škole nepřipraví na to, že by měli něco chtít dělat. Buď se seberealizovat a podnikat, nebo pracovat. Každý tak nějak počítá, že "půjde na pracák" a šmitec.

...čest výjimkám. Z 15 zaměstnanců jsem bral 2 absolventy a je s nimi výborná práce. Tito to ale mají v hlavě srovnané. Vědí co chtějí a umí pracovat.

Krištof
Krištof (neregistrovaný) 109.238.42.---
14. 7. 2014 8:56 Nový

Re: Problém je jinde

celé vlákno

Svatá pravda, líp to nešlo popsat!

Frogg
Frogg (neregistrovaný) ---.aquasoft.cz
17. 7. 2014 13:10 Nový

Není pravda

Nesouhlasím, že není práce pro absolventy. Ona je a není jí málo. Třeba teď v Praze hledám do naší firmy programátora. Stačí mi junior bez praxe. A přihlásili se mi jen 2 lidi!! A to inzeruji na FB, Twitteru, Linkedinu, speciálních pracovních portálech pro studenty VŠ, šířím info po známých, ap. Takže to je spíš o tom, že mladí dělat nechtějí. A už vůbec ne v létě. Raději léto prolenoší a v září začnou shánět. A budou se hodně divit, když je nikdo nebude chtít.