Spočítejte si...

Zavřít

Ceny tepla budou příští rok spíš stagnovat. Kde by mohly dokonce klesnout?

Ceny tepla se příští rok moc hýbat nebudou. Očekává se spíš stagnace, v případě růstu jen mírné zdražení a v některých případech by na teple domácnosti mohly dokonce ušetřit. Vývoj cen tepla v roce 2017 bude velmi podobný jako v roce 2016. Zatímco ceny tepla vyrobeného z uhlí budou převážně stagnovat nebo vykáží jen mírný meziroční nárůst do 2 %, v případě tepla vyrobeného ze zemního plynu očekáváme stagnaci a v některých případech i pokles ceny, informoval předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR Mirek Topolánek.

Na rozpočty domácností tak bude mít podstatnější vliv spíš fakt, jaká bude letos zima.

Velkou neznámou je postup Energetického regulačního úřadu, který zatím nevypsal v cenovém rozhodnutí podporu vysoce účinné kombinované výroby elektřiny a tepla a také tepla vyrobeného z obnovitelných zdrojů energie, což představuje riziko nárůstu cen tepla v průběhu roku, pokud by se tuto situaci nepodařilo vyřešit, dodal Topolánek.

Pro byty se v teplárnách vyrábí zhruba 55 % tepla z uhlí, třetina ze zemního plynu, dalších přibližně 7 % tvoří biomasa a 4 % ze zařízení pro energetické využití odpadů, z topných olejů a druhotných zdrojů energie.

Dálniční známky příští rok nezdraží. Kde se nově na dálnici nebude platit vůbec? Počet dlužníků se snížil, ale jen nepatrně. Nejčastěji mají potíže se splácením mladí lidé        
Zdenina
Zdenina (neregistrovaný) 2001:41d0:401:----:----:----:----:----
28. 4. 2017 10:21 Nový

Re: Ceny tepla budou příští rok spíš stagnovat. Kde by mohly dokonce klesnout?

Tak podle té zimy co máme za sebou a evidentně ještě i před sebou, tak moc neočekávám, že ty ceny by se rovnaly loňskému roku, to jsem u bohemky pěkně ušetřila, ale letos spíš počítám s tím, že mi ty zálohy vyjdou tak tak.