Hlavní navigace

Ceny pohoných hmot hlásí další maxima. Pískat si mohou řidiči s vozy na LPG

Sdílet

Jiří Hovorka 28. 6. 2010

Minulý týden jsme konstatovali, že ceny pohonných hmot se po zvýšení objemu biopříměsy stabilizovaly. Tento týden se musíme navrátit ke špatným zprávám – ceny opět rostou. Za benzín jsme v minulém týdnu v porovnání s tím předchozím platili průměrně o 14 haléřů více. 32,45 Kč za litr je nejvyšší průměr od července 2008 (32,70 Kč). Také nafta dosáhla několikaměsíčního maxima, když přidala 19 haléřů na 31,40 Kč, což je nejvyšší úroveň od října 2008. Vyplývá to z čerstvých údajů kartové společnosti CCS.

Nadále si mohou gratulovat majitelé vozů, které pohání LPG. Jeho cena dlouhodobě stagnuje, v minulém týdnu klesla o jeden haléř na průměrných 14,46 Kč za litr, ukazují to údaje Českého statistického ú­řadu.

Otázkou zůstává proč ceny rostou, když cena ropy nadále stagnuje a ani kurz koruny k dolaru nedoznal v uplynulých dnech výrazného posunu. Zároveň z toho lze vyvodit předpoklad do dalších dnů. V průběhu následujících dní by ceny pohonných hmot měly stagnovat, shrnuje Michal Roškanin ze společnosti PETROLmedia.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).