Hlavní navigace

Ceny novostaveb výrazně rostou

Sdílet

Arsen Lazarevič 17. 7. 2014

Zájem o novostavby v Praze, ale i v Brně roste, což se také projevuje na zdejších cenách nemovitostí: Na mírném růstu cen bytů v uplynulém čtvrtletí se významnou měrou podílela Praha, kde došlo k růstu poptávky po novostavbách o více než 10 procent a následnému růstu cen bytů v nových projektech respektive nových etapách stávajících projektů. Developerská výstavba novostaveb se oživuje i v Brně. V ostatních regionech nicméně převážně stagnuje, uvedl k vývoji cen Petr Němeček, ředitel odboru Nemovitosti v Hypoteční bance.

Developeři hlásí, že se v Praze prodalo o pětinu více nových bytů, v Brně dokonce poptávka po novostavbách narostla o 89 %:  V tomto roce sledujeme oživení prodeje bytů. Největší zájem je o lukrativní projekty v Praze s dobrou dostupností centra města, blízko nákupům, sportovnímu vyžití a přírodě. Pozorujeme také, že lidé stále více kupují byty v perspektivních projektech i jako investice, i když u nás stále dominují rodiny s dětmi. Například za dva měsíce po zahájení prodeje nové etapy projektu Nad Rokytkou jsme prodali již 50 bytů, říká David Shelef, zástupce izraelského developera BCD Group.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 7. 2014 13:20

  Martin (neregistrovaný) 160.44.230.---

  Tady v Brně sleduju jeden developerský projekt výstavby BD v klidné lokalitě kousek od centra s dobrou dostupností MHD. Ceny jsou kolem 45 tis na metr s garáží, terasami nebo lodžiemi. Díval jsem se v dubnu a s cca. 10 bytů byla jedna rezervace. Díval jsem se teď v půli července a pořád tam byla jen ta jedna rezervace.
  Tak nevím, není to spíše zbožné přání jak zblbnout kupující a zdražit již tak dost předražené nemovitosti nebo pravda? Poraďte.

 • 17. 7. 2014 14:01

  guest (neregistrovaný) ---.mpclick.cz

  že by další skryté PR od pana Arsena Lazareviče?

  Projeďte si jeho články třeba 2 roky na zpět a je to pořád to stejné dokola:

  ceny bytů rostou
  ceny domů rostou
  kupujte teď, ceny začínají růst .....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).