Spočítejte si...

Zavřít

Ceny nemovitostí začaly růst

Podle údajů Českého statistického úřadu začaly ceny nemovitostí mírně růst. V druhém kvartále letošního roku mírně stouply ceny starších bytů a to o 0,2 %, jsou však na druhé nejnižší hodnotě od 3. čtvrtletí 2009, kdy ČSÚ začal data sledovat. Od té doby ztratily 14,9 % své hodnoty. Rostly také ceny starších nemovitostí v Praze a to o 0,3 %.

Česká ekonomika se také podle ČSÚ vymanila z recese, což bude dále stimulovat růst cen nemovitostí. Od příštího roku by tak růst cen měl nejspíše zrychlit. Důvodem je také pokles počtu volných bytů v Praze: Při zachování současného ročního tempa prodejů (zhruba 4500 bytů ročně) proto zásoba bytů vystačí maximálně na jeden a půl roku. Toto lze vnímat jako pokračování ozdravování rezidenčního trhu, neboť dochází k přibližování nabídky a poptávky, tvrdí mluvčí společnosti Skanska Ondřej Svatoň.  Čtěte více: 4 důvody, proč ceny nemovitostí porostou

V Česku je 18 000 dolarových milionářů Dluh Itálie nezadržitelně roste        
Radovan Kubát aura:10
17. 9. 2013 8:59 Nový

Neporostou

celé vlákno

"Česká ekonomika se také podle ČSÚ vymanila z recese, což bude dále stimulovat růst cen nemovitostí."

Kupujícího zpravidla příliš nezajímá, jestli HDP roste, stagnuje, nebo klesá. Zajímá ho, jestli bude mít na splátky hypotéky. A v době, kdy reálné příjmy klesají, zbývá průměrnému zájemci na splátky čím dál méně peněz. Kdy začne růst reálná mzda je otázkou, osobně dost pochybuji o tom, že by to bylo už příští rok.

Lidé, kteří mají miliony v hotovosti a potřebují je nějak umístit (zajistit proti inflaci, zhodnotit), ti už podle mě většinou nakoupili (nízké úrokové sazby z vkladů trvají už dost dlouho).

Filip z Rádce
Filip z Rádce (neregistrovaný) ---.ewingpr.cz
17. 9. 2013 12:39 Nový

Redakčně smazáno

celé vlákno
17. 2. 2014 23:12 redakčně smazáno, důvod: ***SPAM***
Radovan Kubát aura:10
17. 9. 2013 13:04 Nový

Re: Neporostou

celé vlákno

Nějaká sleva je dnes v podstatě samozřejmostí, dostanete ji i bez profesionála (s tím můžete dosáhnout slevy větší, protože není citově zainteresovaný a měl by také odhalit více negativ nabízené nemovitosti). Důležité jsou konečné ceny transakcí (ať už s rádcem nebo bez) a ty podle mě neporostou jen na základě toho, že HDP mezikvartálně vzrostl o několik desetin procenta.