Ceny bytů v Praze rostou rychleji než mzdy

Ze statistik developerské společnosti Ekospol vyplývá, že průměrná cena za metr čtvereční bytu se v posledních čtyřech letech v Praze zvýšila o 35 %. Platy Pražanů však za stejnou dobu vzrostly pouze o 19,5 %.

V loňském roce firmy nabízely byty s průměrnou cenou přesahující 42 tisíc korun za metr čtvereční, což je o téměř 11 tisíc korun více než v roce 2004. Zájem o bydlení v novostavbách však neklesá. V minulém roce stavbaři dokončili 9 422 bytů (nejvíce ze všech krajů), v roce 2004 to bylo 5 924 nových bytů.

Podle některých odborníků si ale Praha výsadní postavení neudrží, výstavba by se měla podle nich přesouvat do středních Čech. Za loňský rok tam firmy dostavěly zhruba 8 600 bytů, což je pouze o devět procent méně než v Praze.

Slovenské republice se zvýšil rating Průmyslová produkce v květnu rostla        
Honza T
Honza T (neregistrovaný)
10. 7. 2008 20:18 Nový

Z nouze realitnich makleru?

Ten clanek je posledni nadeje realitnich makleru a developeru ze si lide zacnou kupovat byty kdyz ted jejich ceny zacinaji klesat a klesat jeste dlouho budou ? no nezavidim jim to;)
uživatel si přál zůstat v anonymitě
11. 7. 2008 1:34 Nový

nevěřme statistikám jak stádo :(

Věřím statistice, kterou si zfalšuji sám!
uživatel si přál zůstat v anonymitě
11. 7. 2008 11:12 Nový

Nejen v Praze rostou ceny rychleji než mzdy

Nejen v Praze rostou ceny rychleji než mzdy (a nejen bytů).
Kdyby se byty stavěly v masovém, měřítku potřebném pro uspokojení širokých mas obyvatel (aspoň v kvantech typických pro socialistickou výstavbu - vím, že mne mnozí budou odsuzovat za sympatie se socialismem, ale zatím bohužel dosavadní polistopadoví mocipáni nic lepšího pro široké masy obyvatel nepředvedli), nemohli by být občané, kteří chtějí bydlet na úrovni 21. století, takto legálně okrádáni.