Hlavní navigace

Cenová korekce pročistila trh s bitcoinem, transakce výrazně zlevnily

Sdílet

Jiří Hovorka 22. 2. 2018

Výrazná lednová korekce ceny bitcoinu má za následek i pokles transakčních poplatků. Během letoška odešla z trhu v souvislosti s propadem cen kryptoměn poměrně významná část spekulantů, čímž razantně poklesl počet bitcoinových transakcí, uvádí Kyle Torpey z analytického portálu Bitcoin Magazine.

Podle statistik Bitinfocharts klesl v únoru oproti prosinci počet transakcí zhruba na polovinu a bitcoinovou sítí se protočil obdobný počet mincí jako v listopadu 2015, kdy stál bitcoin asi 300 dolarů, informuje deník E15. Ve výsledku to znamená, že zatímco si v prosinci těžaři za jednu transakci účtovali až 55 dolarů, aktuálně to jsou necelé tři dolary. I tak je poplatek stále téměř šestkrát vyšší než před rokem.

Dalším posunem má být vylepšení jménem Lightning Network, které by se mělo stát součástí bitcoinové sítě ještě letos. Bude tak možné provádět mikrotransakce s téměř nulovými poplatky, cituje E15 specialistu Paralelní Polis na virtuální měny Pavla Ševčíka.

V průběhu prosince cena bitcoinu v jednu chvíli atakovala hranici 20 tisíc dolarů. Na začátku února naopak byla blízko hranice 6000 dolarů. Nyní se jeho cena pohybuje kolem 10 tisíc dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).