Hlavní navigace

Cena drahých kovů by mohla začít opět růst

Sdílet

Gabriela Hájková 24. 4. 2012

I přes poklesy u cen drahých kovů ekonomové předpokládají, že jejich cena bude během druhé poloviny roku zase růst.  Na začátku druhého čtvrtletí jsou investoři stále konfrontování s lepší ekonomickou situací v USA. To posouvá pozornost od rizika na růst a výsledkem byl růst výnosů dluhopisů a náchylnost aktiv nenesoucích úrok jako jsou například drahé kovy. I nadále jsme ve výhledu býky a čekáme, že cena bude v následujících měsících růst, protože další akce FEDu nelze vyloučit, uvádí Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank s tím, že několik centrálních bank nadále akumuluje zlato jako nástroj diverzifikace.

V prvním kvartále dosáhlo zlato téměř 1800 dolarů a tak čekáme, že během druhého čtvrtletí bude konsolidovat, přičemž pozornost zůstane upřená na americká ekonomická data a FED. Pro investory bude druhé čtvrtletí výzvou, ale věříme, že zlato je připraveno vrátit se zpět na 1800 dolarů a koncem letošního roku ještě výše, dodal Hansen.

Uvedl také, že růstový scénář může znamenat pro platinu lepší výkon v porovnání se zlatem, protože její cena se poprvé po půl roce vrátila zpět právě nad cenu zlata. Stříbro zůstává proti zlatu volatilnějším bratříčkem a v porovnání se zlatem může představovat také výzvu, zejména díky svému průmyslovému využití, uzavírá Hansen.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).