Hlavní navigace

Celodenní jízdenka pro pět dospělých za 679 korun. Dráhy lákají na oslavy

Sdílet

Jiří Hovorka 17. 10. 2018

O víkendu, kdy bude Česko slavit stoleté výročí, budou České dráhy prodávat skupinovou jízdenku za speciální cenu. Víkendová jízdenka, včetně regionálních variant, bude pro dny 27. a 28. října platit mimořádně pro pět osob bez ohledu na jejich věk. Ostatní podmínky jízdenek zůstávají v platnosti. Jízdenka tedy platí na jeden vybraný den a je možná na ní najet libovolný počet kilometrů.

Celostátní Skupinová víkendová jízdenka stojí 679 Kč, což představuje při společné cestě pěti cestujících 135,80 Kč na osobu za neomezené cestování ve 2. třídě vlaků ČD v daný den po celé České republice.

České dráhy letos slaví se všemi občany naší země 100. výročí vzniku Československé republiky. Naše společnost je následovníkem Československých státních drah, které v podstatě vznikly ve stejnou chvíli, jako nová republika, v roce 1918. Ke stým narozeninám republiky jsme se rozhodli dát všem občanům a návštěvníkům naší země malý dárek v podobě platnosti Skupinové víkendové jízdenky pro 5 osob bez ohledu na věk. Všichni tak mohou s přáteli podniknout cestu do míst oslav nebo jen na příjemný podzimní výlet, říká Michal Štěpán, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

České dráhy ve dnech 27. a 28. října posílí také vybrané ranní vlaky ve směru do Prahy. Budou to například spoje Hutník a Jan Perner z Ostravska, Súľov z Valašska, Slovácký expres z Veselí nad Moravou a spoje Metropolitan z Brna s příjezdem do Prahy v dopoledních a v poledních hodinách. 

České dráhy také u příležitosti 100 let od vzniku Československé republiky a Československých státních drah připravily na dny 25. až 29. října výstavu ve Vládním salonku na 1. nástupišti pražského hlavního nádraží s názvem „100 let republiky a železnice“, která mapuje významné milníky v uplynulém století republiky, ČSD a ČD. Vstup na výstavu je zdarma a bude otevřena od čtvrtka do pondělí. V pracovní dny bude otevřeno od 10 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 17 hodin.

Tip: Projděte si elektromobily, které můžete mít hned

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).