Hlavní navigace

Čechů v hmotné nouzi je stále více

Sdílet

Arsen Lazarevič 18. 4. 2013

Lidí, kteří se nacházejí v hmotné nouzi, vysoce přibývá. Stát za poslední tři čtvrtě loňského roku vyplatil v příspěvcích na živobytí, doplatcích na bydlení a mimořádné okamžité pomoci, o polovinu více než ve stejném období v roce 2011. Vyplývá to z analýzy ministerstva práce a sociálních věcí.

Ve sledovaném období byly čerpány ve výši 5,6 miliardy korun. V meziročním porovnání se jednalo o výrazné překročení o 53,2 % tj. o dvě miliardy korun, zejména v souvislosti s navýšením počtu příjemců dávek, uvádí v analýze ministerstvo.

Od ledna do září 2012 vzrostl také o 24 % objem peněz vyplácených na příspěvcích na bydlení: Je to důsledek zvýšených nákladů na bydlení, úpravy normativů pro propočet této dávky i méně příznivé příjmové situace domácností, dodává v oficiální analýze ministerstvo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 5. 2013 22:29

    lola (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz

    Zadam a zaroven prosim o radu.Vsude se pise o hmotne nouzi jako o necem,co muzou zadat opravdu jen ti,co nemaji nic,zadny majetek,cenosti atd.Jak je tedy ale mozne,ze osobne znam cloveka,ktery je fyzicky i zdravotne schopny prace a vzhledem k tomu,ze se mu zalibilo u domaciho krbu,uz rok a pul se s prominutim"vali doma" a jiz nekolikaty mesic pobira hmotnou nouzi.Je neskutecne sproste,ze ten clovek ma strechu nad hlavou,auto,po­le,louky,spou­stu zahradni techniky a jine a presto mu stat dava penize a nikdo tu neni od toho,aby si takoveto line a vycurane lidi kontrolovali!!JE TO HNUS.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).