Hlavní navigace

Cartier, Breguet či Chopard: Stát prodává zabavené šperky

Sdílet

Gabriela Hájková 12. 8. 2015

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí k prodeji prostřednictvím výběrového řízení 39 kusů různých druhů šperků v souhrnné hodnotě 2,1 mil. Kč. Stát cennosti získal na základě rozsudku soudu, který uložil daňovému podvodníkovi trest propadnutí věcí zajištěných při domovní prohlídce.

Do výběrového řízení se můžete přihlásit do 18. září 2015. Podrobnosti o špercích najdete na webu ÚZSVM.

Zájemci budou moci získat například:

Dámské náramkové hodinky švýcarské značky Breguet jsou opatřené mechanickým strojkem s automatickým natahováním. Pohled na automatický nátah je zpřístupněn skrz krycí sklo ve spodní části pláště. Pouzdro strojku a spona náramku jsou vyrobeny ze zlata ryzosti 750/1000, náramek je kožený. Podkladem ciferníku je perleť, v místě číslice 6 je zafasovaný briliant. Po obvodu ciferníku jsou zafasované kulaté diamanty. Další diamant vysokého routového výbrusu je v korunce a diamanty je zdobena i spona náramku. Hodinky jsou v téměř bezvadném stavu, mají jen nepatrné opotřebení užíváním.

Pánské masivní náramkové hodinky švýcarské značky Cartier s řadou chronografických funkcí opatřené mechanickým strojkem s automatickým natahováním. Pohled na jejich automatický nátah je zpřístupněn skrz krycí sklo ve spodní části pláště. Hodinky mají pouzdro kulatého tvaru, pouzdro strojku a spona náramku jsou vyrobeny ze zlata ryzosti 750/1000, náramek je kožený. Korunka je zdobena zafasovaným modrým safírem. Hodinky jsou v téměř bezvadném stavu, jen nepatrně opotřebené užíváním.

Dámské náramkové hodinky švýcarské značky Piaget opatřené quartzovým strojkem s obdélníkovým pouzdrem a sponou, která netradičně navazuje na pouzdro, jsou vyrobeny z bílozlaté slitiny ryzosti 750/1000, náramek je kožený. Pouzdro je zdobeno zafasovanými diamanty. 

Prsten značky Chopard je vyroben ze zlata ryzosti 750/1000. Má čtvercovou hlavu, tvořenou konturou posázenou brilianty a jedním volným kulatým briliantem v obrubě mezi sklíčky uprostřed hlavy a dalšími brilianty na přístavkách.

Čtvercový přívěšek na řetízku hráškového typu značky Chopard je tvořený zlatou konturou posázenou kulatými brilianty a prosklenou středovou částí s volným briliantem v kulaté zlaté obrubě. Šperky jsou vyrobeny ze zlata ryzosti 750/1000.

Náramek značky Cartier tvořený růžovou šňůrkou a v ní zavěšenými třemi kroužky, které jsou propojené do sebe a jsou vyrobeny ze tří barev zlaté slitiny (žluté, červené a bílé) ryzosti 750/1000.

Prsten značky Dior v bílé etuji vyrobený z galvanicky zlaceného obecného kovu je zdoben dvěma ozdobami komponovanými do tvaru motýlů. V jednom z motýlů je růžová perleť, v druhém je nalepena skleněná kompozice.

Zdroj popisků: ÚZSVM

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).