Hlavní navigace

Brusel vyslyšel volání z Česka. Zakáže dvojí kvalitu potravin

Sdílet

Jiří Hovorka 12. 4. 2018

Až čtyři procenta z obratu. Taková pokuta má už brzy hrozit výrobcům, kteří budou na trhy v Evropské unii uvádět stejné výrobky v různé kvalitě. Evropská komise včera představila návrh směrnice, který zakazuje praxi takzvané dvojí kvality potravin. Na tu v minulých měsících na základě výsledků sorvnávacích testů upozorňovali i politici z Česka.

Změnili jsme směrnici o nekalých obchodních praktikách tak, aby bylo jasné, že dvojí kvalita potravin je zakázána. To poskytne vnitrostátním orgánům nástroj, o který žádaly, a umožní jim přijmout nutná opatření k ukončení této praxe. Jak už řekl loni v září předseda Evropské komise Juncker, v Evropské unii nesmí být občané druhé kategorie, představila legislativní návrh eurokomisařka Věra Jourová.

Směrnice by měla být podle zpráv z Bruselu schválena před volbami na jaře 2019. Další měsíce či roky pak bude trvat, než se promítne do legislativ jednotlivých států.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 4. 2018 11:35

    Tomáš Marný

    Ale prd, velebnosti... To se obejde velmi lehce tím, že to nebudou identické výrobky, takže např. v Německu bude v prodeji "Persil" a na východě "Persil:O" (O jako Osten) s 50% křídy místo účinné látky...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).