Hlavní navigace

Broker Trust posiluje v investicích, vstupuje do VHI

Sdílet

Jiří Hovorka 11. 9. 2018

Poradenská společnost Broker Trust se spojuje se společností Viktor Hostinský Investments, specialistou na investice. Broker Trust to uvedla v tiskové zprávě, podle které technicky dochází k majetkovému vstupu Broker Trustu do VHI. Jak bude vlastnictví ve firmě VHI nově rozvrženo ale neuvádí. Podle dat v obchodním rejstříku má zatím stále stoprocentní podíl ve firmě Viktor Hostinský.

Jde o mimořádné spojení sil dvou společností, které dlouhodobě sdílejí stejnou vizi a prosazují na trhu poctivé poradenské řemeslo opírající se o profesionální nástroje, uvádějí oba majitelé a zakladatelé společností Zdeněk Sluka a Viktor Hostinský.

VHI spravuje investice 5000 privátních klientů v hodnotě dvě miliardy korun. Broker Trust si od spojení s investičním specialistou slibuje růst v tomto oboru.

Loni měla firma obrat obchodů ve výši 1,2 miliardy korun, investice se a tom podíleli jen ze sedmi procent. Polovinu obratu společnosti tvořilo životní pojištění, třetinu pak zprostředkování hypoték.

Podobnou cestou se nedávno vydala i konkurenční Broker Consulting, která se stala padesátiprocentním podílníkem v brněnské společnosti MONECO (čtěte více).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).