Hlavní navigace

Broker Consulting spustil vlastní investiční ETF fond. Nabízí akcie, dluhopisy i alternativní investice

Sdílet

Broker Consulting založil vlastní investiční fond. Vznikl pod značkou Broker Consulting SICAV a prvním podfondem je OK SMART ETF. Správcem fondu je společnost Conseq. Fond v sobě kombinuje prvky aktivní správy SMART a s investováním do pasivně řízených fondů v podobě ETF.

Zkratka ETF znamená Exchange Traded Funds, což se překládá do češtiny jako fondy obchodované na burze. Každé ETF je většinou souborem několika desítek až stovek cenných papírů reprezentujících většinou konkrétní index či jiný konkrétní benchmark. Cílem ETF je většinou co nejtěsněji kopírovat rozložení a tím i vývoj daného indexu či trhu.

Portfolio fondu je složeno z 55 % z akcií, že 30 % z dluhopisů a z 15 % z alternativních investic. Pokud se rozhodnete do fondu investovat, činí minimální částka 500 Kč. Jestli budete investovat pravidelně či jednorázově, záleží na vás.

OK SMART ETF nabízí variantu jak s realokací (program životního cyklu), tak i bez ní. Dále má v nabídce několik různě rizikových strategií v kombinaci s dluhopisovým fondem a k dispozici je i varianta Exclusiv a Exclusiv+ určená pouze pro jednorázové investice.

Uzavřít investici lze přes finanční konzultanty Broker Consulting a na čtyřiceti obchodních místech OK POINT.

Společnost Broker Consulting SICAV byla založena v červnu 2018 a je dceřinou akciovou společností mateřské Broker Consulting Group.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).