Hlavní navigace

Blackoutu se nebojíme, jsme ale na něj připraveni?

Sdílet

Arsen Lazarevič 26. 2. 2015

Blackoutu (rozsáhlého výpadku elektřiny) se bojí jen málo Čechů. Jako skutečnou hrozbu pro ČR ho považuje přibližně čtvrtina oslovených, obava z něj roste společně s věkem dotazovaných. Čtěte také: Nová realita: blackouty a dražší elektřina

Muži se k dlouhodobému odpojení elektřiny staví skepticky, spíše se ho obávají ženy. Průzkum také ukázal, že blackout nezažila více než polovina dotázaných. Průzkum uskutečnila společnost Yello Energy, která je dceřinou společností Pražské energetiky.


Zdroj: Yello Energy

Jak jsme na blackout připraveni?

Češi jsou na blackout připraveni poměrně dobře. 2/3 z nich totiž ví naprosto přesně, kde mají uloženy svíčky a další alternativní zdroje světa. Překvapením také může být, že jsou na tom lépe muži než ženy, nejhůře mladí do 26 let věku.

Na blackout se většinou díváme pozitivně, skoro 90 % z nás si od blackoutu slibuje lepší komunikaci a téměř 80 % větší vzájemnou spolupráci. Blackout by jak podle mužů, ale i žen, měl vést k růstu sexuální aktivity. Jedna z respodentek na otázku, zda se Vám stala při výpadku proudu nějaká vtipná situace, odpověděla takto:Nevím, jestli to vtipné, ale zapálila jsem svíčky a s partnerem jsme počali baby.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).