Hlavní navigace

Bitcoin Cash se rozdělil na dvě kryptoměny. S původním Bitcoinem ale někdo manipuluje

Sdílet

listopadové aktualitě jsme vás informovali o tom, že kryptoměna Bitcoin Cash se možná brzy rozdělí tak, jako se kdysi Bitcoin rozdělil právě na Bitcoin a Bitcoin Cash.

K tomuto odštěpení skutečně došlo, a nově tak místo Bitcoin Cash existují dvě kryptoměny – Bitcoin Cash SV a Bitcoin Cash ABC. Pokud jste tedy vlastnili Bitcoin Cash v době dělení, máte nyní stejné množství obou měn. Zároveň ale došlo k výraznému poklesu Bitcoinu, přičemž se má za to, že s kurzem někdo manipuluje. Rozhodně nejde o náhodu, ale o promyšlenou manipulaci. V předvečer forku někdo zadal do sítě několik stovek tisíc transakcí během několika hodin a začal masivně prodávat Bitcoiny. To v kombinaci s pokračující nedůvěrou k měně Tether a burze Bitfinex způsobilo masivní pád ceny, který byl okamžitě využit v rámci aktuálního sporu mezi různými verzemi Bitcoin Cash, říká Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

Tyto dvě kryptoměny sice již existují samostatně, ale snaží se pomocí těžebních monopolů sabotovat svého konkurenta, protože odmítají akceptovat existenci další verze Bitcoin Cashe. V současné době je tak prakticky nemožné předpovědět, kdy se situace na trhu uklidní a kterým směrem se trh poté vydá, hodnotí Jiří Karpják.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).