Hlavní navigace

Bitcoin Cash se možná rozdělí jako kdysi Bitcoin. Pokud jej vlastníte, opět získáte obě měny

Sdílet

Světem kryptoměn v posledních dnech hýbe situace okolo kryptoměny Bitcoin Cash. Ta vznikla v roce 2017 jako vyústění střetu různých názorů na to, jakým směrem se má ubírat Bitcoin, co se týče problémů se škálovatelností. Zatímco zastánci Bitcoinu si chtěli ponechat omezenou velikost jednotlivých bloků a problém škálovatelnosti řešit další vrstvou sítě, Bitcoin Cash chtěl řešit škálovatelnost pomocí zvyšování velikosti jednotlivých bloků. Spor nakonec vyústil právě odpojením od hlavní sítě a vytvořením vlastní větve s většími bloky jménem Bitcoin Cash.

Aktuálně se ale opakuje podobná situace, a to v rámci měny Bitcoin Cash. Nyní na trhu opět existují dva tábory. Prvním je tým s verzí Bitcoin SV, která plánuje zvětšit bloky z 32 MB na 128 MB (pro srovnání, blok Bitcoinu má 1 MB) a nepřidávat žádné další funkce. Návrh druhé skupiny se nazývá Bitcoin ABC a spočívá v zefektivnění způsobu zapisování transakcí do bloku a přidání dalších funkcí.

Zprávy o možném dělení Bitcoin Cash (BCH) vyhnaly cenu o 50 % nahoru, neboť dva coiny za cenu jednoho zněly pro většinu investorů jako velmi lákavá nabídka. Avšak současná situace na trhu není ani zdaleka jasná. Cena BCH nebyla schopná prorazit hranici 0,1 BTC a aktuálně se na většině burz pohybuje na úrovni kolem 0,08 BTC.

Pokud zvažujete, že byste Bitcoin Cash nakoupili a krátkodobě se vám kryptoměna zhodnotila, ještě situaci zvažte. Jde o vysoce rizikovou investici a nemáte žádné záruky, kam se kryptoměna bude v dalších měsících ubírat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 3. 2019 22:34

    Jack (neregistrovaný) ---.gw.selfnet.cz

    nejvíce se mi ted daří i na Bitcoin Cash, mimo Litecoin a Etherum, takže dokud to bude výhodné tak budu i toto těžit

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).