Bič na pracovní agentury může vést k rozvoji švarcsystému

Nový zákon, který má být bičem na personální agentury, možná nakonec povede k jejich zničení. Podniky nebudou moci například řetězit smlouvy na dobu určitou víc než třikrát za sebou během tří let. A to ani v případě brigádníků, kteří chodí byť jen jednou za čas na týden. Agenturních pracovníků také budou moci mít firmy jen 15 procent.

Zaměstnavatelé se budou uchylovat k jiným prostředkům, k práci na černo, k zaměstnávání na takzvaný švarcsystém, míní však právní expertka Hospodářské komory ČR Markéta Schormová. Kvóty například můžou být problémem pro automobilky: Pokud bychom znovu nabírali agenturní pracovníky, patnáct procent by pro nás mohl být problém, uvádí mluvčí TPCA Marek Hovorka.

Pojištovny varují: Kvůli novele cestovky nepojistíme Cigarety budou výrazně zdražovat        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 6. 2015 10:34 Nový

Vzdyt to je spravne

Penize tak dostanou lide kteri si je za svoji praci zaslouzi misto zbytecnych agentur, ktere jen parazituji.

JK
JK (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz
3. 6. 2015 15:10 Nový

prac.agentury

Možná, ale jen možná, byl na počátku dobrý úmysl, pro pár vyvolených se stal dobrým kšeftem.

Andrej Babiš aura:10
3. 6. 2015 20:15 Nový

Žádná škoda

Hlavní důvod, proč firmy najímají pracovníky přes agentury, je podle mě ten, že se nechtějí špinit s praktikami na hraně nebo za hranou zákona. Zaměstnavatelé, kteří mají snahu chovat se ke všem pracovníkům slušně, si mohou najmout pracovníky přímo (nemusí je samozřejmě brát na dobu neurčitou!).

Dnes je to tak, že lidi z firmy sice ví, že agentura je na hraně nebo za hranou zákona, všichni ale zavírají oči a dělají, že je vše OK (jim přece nic do toho, jak to agentura dělá, není).

Agentury podle mě stejně "zaměstnávají" většinu lidí na ŽL (tedy v podstatě švarcsystém) a nebo úplně načerno, takže strašení švarcsystémem je podle mě holý nesmysl.