Hlavní navigace

Bezplatná mobilní aplikace pomůže opravit výmol na silnici k vašemu domovu

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 5. 2012

Musíte-li kličkovat na cestě k domovu mezi nebezpečnými výmoly, které mohou poškodit vaše auto, mohla by se vám hodin novinka od Nadace pojišťovny Generali. Ta představila novou mobilní aplikaci na platformě iOS v rámci projektu Výmoly.

Máte-li iPhone, můžete se tak zapojit do monitorování výtluků na silnicích. Informace, které zaznamenají jednotliví uživatelé aplikace, je pak okamžitě dostupná všem (včetně silničářů a krajské samosprávy) jako upozornění na to, kde je třeba zvýšit pozornost. Aplikaci můžete stáhnout přes iTunes zdarma. Od poloviny dubna aplikace upozornila na 300 výtluků a 10 % z nich už bylo do dvou až tří týdnů po nahlášení opraveno. 

Autor projektu Petr Čaník upozornil, že v současnosti se vyvíjí aplikace také pro mobilní telefony běžící na platformě Android.

Do systému jsou letos zaangažováváni také správci silnic a krajské samosprávy, které mají k vkládaným datům přístup, je jim dána možnost reagovat a vyjádřit se ke konkrétnímu úseku a k jeho opravě, uvádí zpráva pojišťovny Generali

Webová a nyní i mobilní aplikace umožňuje lidem přidávání fotografií, jejich aktualizaci a jakési imaginární spravování děr, komentování a vzájemné hodnocení. Tato “hra” pak má přímou návaznost na skutečnou realitu. S daty jsou oslovovány odpovědné orgány a samosprávy, vysvětlil Petr Čaník.

Kromě nahlašování přes aplikaci můžete na portále www.vymoly.cz nahrávat také fotografie jednotlivých výtluků nebo celých silničních úseků nebo aktualizovat jejich stav v případě zhoršení i opravy. Tato činnost a hodnocení fotografií druhých přitom může uživatelům přinést hodnotné ceny v průběžných týdenních i měsíčních soutěžích. Na konci sezóny, v listopadu 2012, pak budou vyhodnoceni tři absolutně nejaktivnější uživatelé – takzvaní výmoláři, píše se ve zprávě Generali.

Ne webu vymoly.cz také proběhne hlasování o „Nejhorší díru v republice roku 2012“, které bude vyhodnoceno už v červnu 2012.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 5. 2012 1:58

    slalomar (neregistrovaný) ---.133.broadband6.iol.cz

    ma se vyuzivat gyroskopu a akcelerometru k automatickemu ulozeni souradnic

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).