Hlavní navigace

Bezkontaktní výběry peněz už umí 1000 bankomatů České spořitelny

Sdílet

Lenka Kašparová 21. 5. 2020

Bezkontaktní výběr hotovosti umožňuje už 1000 bankomatů České spořitelny, což jsou zhruba dvě třetiny bankomatů banky. Počet bezkontaktních bankomatů se bude nadále zvyšovat. K rychlejšímu a také bezpečnějšímu výběru vám stačí mít bezkontaktní platební kartu, chytré hodinky, mobilní telefon nebo jiné zařízení s technologií NFC. V současnosti bezkontaktní výběr u bankomatů Spořitelny, využívá zhruba každý třetí člověk. Za poslední měsíc (od 20. dubna do 19. května 2020) jej použilo více než jeden milion lidí.

Všechny nové bankomaty jsou již standardně vybaveny bezkontaktní čtečkou, nicméně na stávající stroje jsme museli čtecí zařízení nechat postupně nainstalovat. Pro výběr jakékoliv částky stačí jednoduše pípnout kartou či jiným nosičem s NFC technologií a zadat PIN. Tím odpadá riziko, že klient zapomene kartu v bankomatu a nemůže ani dojít ke zneužití karty pomocí tzv. skimmingu, říká David Novotný, který odpovídá za rozvoj bankomatové sítě České spořitelny.

Česká spořitelna plánuje do konce letošního roku přidat u bezkontaktních bankomatů další služby, jako je vklad hotovosti a jednorázová platba. Jedná se o služby, které lidé po výběru peněz a dotazu na zůstatek účtu využívají u bankomatů nejčastěji.

Co všechno bezkontaktní bankomaty umí

  • vyběr hotovosti
  • zjistit zůstatek na účtu
  • zvolit si skladbu bankovek
  • rychlejší výběr pomocí nabídky svých oblíbených částek
  • využívání proaktivní nabídky řešení při překročení zůstatku účtu či denního limitu
  • zadání PIN bez nutnosti potvrzení tlačítkem enter
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).