Hlavní navigace

Belgická vláda navýší majiteli ČSOB kapitál

Sdílet

Redakce 27. 10. 2008

Finanční skupina KBC, majitel banky ČSOB, se dohodla s belgickou vládou o navýšení kapitálu o 3,5 miliard euro (cca 87,5 mld. Kč). V pondělí o tom informovala KBC na svých internetových stránkách.

Podle prohlášení banky navýšení kapitálu umožní skupině KBC lépe se vyrovnat s úkoly, které banku čekají.

Naše pozice, pokud jde o solventnost, je solidní a vysoko nad průměrem celého sektoru i nad požadavky regulátorů. To se nezměnilo ani v posledních měsících, ani v posledních pěti dnech, prohlásil šéf KBC André Bergen. Nicméně sentiment na kapitálovém trhu se dramaticky změnil a vedl k v uplynulých týdnech k jednotnému požadavku zvyšování kapitálové přiměřenosti pro finanční instituce. V tomto kontextu se proaktivní posílení našeho kapitálu jeví jako velmi opatrný krok do budoucna ve smyslu konsolidace a posílení naší konkurenční pozice, z čehož budou benefitovat naši klienti, akcionáři i zaměstnanci, dodal Bergen.

Transakce podle prohlášení banky přichází poté, co se ve světě začaly přijímat baličky na podporu likvidity pro bankovní instituce, které měly podpořit důvěru ve finanční systém a ochránit přístup k financování jak pro soukromníky, tak i pro nefinanční podnikatelské subjekty.

Zdroj: Mediafax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).