Hlavní navigace

Bawag Bank vylepšila své internetové bankovnictví

Sdílet

Redakce 31. 3. 2008

BAWAG Bank, ve snaze posílit bezpečnost svého internetového bankovnictví BAWAG direct, provedla zásadní změnu v zabezpečení transakcí proti zneužití. Klient nyní musí pro každou transakci zadat unikátní kód, který je vygenerován za pomocí karty a čtečky.

Na čipu karty, kterou může být klasická čipová platební karta Bawag Bank nebo Autorizační karta pro obsluhu internetového bankovnictví, je umístěna speciální aplikace nazvaná „e-code“. Po zasunutí karty do čtečky je vygenerován kód potřebný k provedení dané transakce. Autorizační karta, čtečka i internet banking jsou poskytovány zdarma.

Čtečka na čipové karty funguje bez nutnosti fyzického napojení na samotný počítač. Komunikace mezi klientem a bankou a následně bankou a ověřovatelem identity klienta je zabezpečená a šifrovaná. Nový BAWAG direct je nezávislý na internetovém prohlížeči, použitém hardware nebo operačním systému.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 9. 2009 11:30

    franta (neregistrovaný)
    Každopádně je nutní říci, že internetové bankovnictví má v sobě jistou míru přehlednosti, alespoň totiž víme, jak si s penězi stojíme. Ačkoliv jsou možná svým způsobem nebankovní půjčky mnohem rychlejší, tak je jasné, že banka je banka.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).