Hlavní navigace

Baterie do notebooku zdražují. Loni o třetinu, letos o 7 %

Sdílet

Gabriela Hájková 15. 7. 2015

Ceny baterií do notebooků se zvyšují. Loni zdražily o celou třetinu. Během letošního prvního pololetí se pak cena zvýšila o dalších 7 % na průměrných 1704 Kč. Vyplývá to ze statistik portálu BatteryShop.cz.

Podle jeho zástupců se cena zvyšuje hlavně kvůli zdražování letecké přepravy lithiových baterií a rostoucímu kurzu dolaru. Ceny letecké dopravy vzrostly kvůli zpřísnění bezpečnostních opatření. Baterie totiž nově spadají do kategorie nebezpečného zboží, vysvětlil Radim Tlapák, ředitel portálu BatteryShop.cz. Dalším důvodem podle něj může být i navyšování výrobních nákladů v rámci baterií a nabíječek pro elektronické přístroje v důsledku devalvace koruny, který se v cenách loňského roku ještě neprojevil.

Ceny se ale zvyšují i u ostatního sortimentu. Například ceny baterií do mobilů vzrostly o 4 % na průměrných 260 Kč. Dražší jsou i ty do kamer nebo fotografických přístrojů. Naopak klesají ceny baterií používaných pro různé typy nářadí. Ty stojí nyní průměrně 1835 korun, což je o 3 % méně než v prvním pololetí loňského roku, uvádí zpráva BatteryShop.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).